SRT Yayın Akışı - 19.05.2022

Son Dakika

HAT SANATINDA OSMANLI DÖNEMİ KONUŞULDU13 Mayıs 2022 - 10:15, Cuma

Sakarya Üniversitesinin (SAÜ) düzenlediği SAÜFEST kapsamında Prof. Dr. Mehmet Memiş ile “Hat Sanatında Osmanlı Dönemi” üzerine söyleşi gerçekleştirildi.

Prof. Dr. Mehmet Memiş konuşmasına Osmanlı döneminin önemli hat sanatçılarından ve eserlerinden bahsederek ve dönemin önemli hat eserlerinden örnekleri sunum eşliğinde dinleyicilere göstererek başladı. Topkapı Sarayı’nın Bab-ı Hümayün kapısı, Eski Fatih Camii, Edirne’de ki Üç Şerifeli Camii gibi birçok tarihi yapının önemli hat sanatçılarının yazılarını barındırdığını öne süren Prof. Dr. Mehmet Memiş, “Ülkemizin birçok yerinde, birçok tarihi yapıda Osmanlı döneminin önemli hat sanatçılarının günümüze ulaşan yazılarını görebiliriz” dedi. Söyleşi Doç. Mesude Hülya Doğru’nun konuşmacı Prof. Dr. Mehmet Memiş’e katılım belgesi vermesiyle sonlandı. Murat UYGUN

Bu haber toplam 67 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar