SRT Yayın Akışı - 19.05.2022

Son Dakika

"İNSAN NE İLE MEŞGULSE KARŞISINDAKİ DE ONA BAKAR"13 Mayıs 2022 - 10:17, Cuma

Sakarya Üniversitesinin (SAÜ) düzenlediği SAÜFEST’e Şair Serdar Tuncer konuk oldu. Şiirin ve şairin önemine değinen Tuncer, “Şairlerin bazıları şiirlerde kendini, bazıları derdini anlatmış. Kendini anlatan kaybolur gider, derdini anlatan ölse bile var olmaya devam eder” dedi.

Sakarya Üniversitesinin tertiplediği altı farklı festivali kapsayan SAÜFEST, seçkin yazarları konuk etmeye devam ediyor. SAÜFEST’in alt kategorisi olan KİTAPFEST’e televizyon programcısı ve şair Serdar Tuncer konuk oldu. Serdar Tuncer’in söyleşisi SAÜ Konferans Çadırında gerçekleşti.Konuşmasına şiirin ve şairin önemine değinerek başlayan televizyon programcısı ve şair Serdar Tuncer, “Kürsü, şiir gibi insanlara hitap edilen yerler kendini anlatma mekânları değil, derdini anlatma mekânlarıdır. Kendini anlatan kaybolur gider, derdini anlatan ölse bile var olmaya devam eder. Örnek vermek gerekirse Mevlana derdini anlatmış, Yunus Emre derdini anlatmış ve dertleri hala var. Nice kendini anlatanlar vardır ki kaybolup gittiler” dedi.

İNSANIN YAPISI

İnsan yapısı hakkında konuşan Tuncer, “Berber, yeni biriyle tanıştığı zaman ilk saçına bakar. Ayakkabıcı ilk ayakkabılarına bakar. Derviş ilk kendine bakar” diyerek “Herkes ne ile meşgulse karşısındaki de ona bakar. İnsan yaşanan olayları; kendi bilgisi, tecrübesi, gördükleri ve nasibi kadar bir ölçekten değerlendirir. Yaşanan olayı kendi ölçeğinde değerlendirir ve öyle olduğunu zanneder” ifadelerini kullandı. Alkan KUYAŞ

Bu haber toplam 64 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar