SRT Yayın Akışı - 19.05.2022

Son Dakika

SATSO SAÜFEST’TEYDİ13 Mayıs 2022 - 13:01, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Sakarya Üniversitesi öncülüğünde SATSO dahil ilimizdeki resmi kurum ve sivil toplum kuruluşlarının paydaşlığıyla oluşturulan SAÜFEST ilgililerin yoğun katılımıyla devam ediyor.

Bilim, Kitap, Sanat, Film, Spor ve Kariyer olmak üzere 6 farklı temada oluşturulan festivalde SATSO, Kariyer Sokağında SAMİB ile ortak açtığı stant ile yerini alarak öğrenciler ve halk ile buluştu.

BAŞKAN ALTUĞ STANTLARI DOLAŞTI

Festivali ziyaret eden SATSO Yönetim Kurulu Başkanı A. Akgün Altuğ, stantları ziyaret ederek bilgi aldı ve SATSO stant’ında SAÜ Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan başta olmak üzere birçok önemli ismi ağırladı, öğrenciler ve halk ile buluştu.

Yönetim Kurulu Başkanı Altuğ festivali şu sözlerle değerlendirdi: “Şehrimizde bugüne kadar yapılan en kapsamlı festival olan SAÜFEST, Sakarya’ya yeni bir soluk getirecektir. Kampüs alanında oluşturulan ve 6 farklı tema ile ilgililerle buluşan festivalde SATSO olarak bizler de yerimizi aldık. SAMİB ile ortak stant alanımızda, meslek lisesi öğrencilerine “Kalifiye Meslek Garanti Gelecek” mottosuyla similasyonlarla kısa bilgilendirmeler yapılıyor. SAMİB’in bu çalışmasının; gençlerin mesleki gelişimlerinin desteklenmesi ve nitelik istihdama kazandırılmaları açısından çok verimli olacağını düşünüyorum. SAÜFEST’in de gelenekleşerek uzun yıllar devam etmesini temenni ediyorum. Ülkemizin en güzel kampüslerinden birine sahip olan şehrimiz, bu festival ile özellikle gençliğe yönelik cazibe merkezi konumuna gelecektir.” dedi.

MESLEK YOLCULUĞUNU GENÇLERLE PAYLAŞTI

Festivalin içeriğinde yer alan Kariyerfest etkinlikleri kapsamında SATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cem Gün, SAÜ Kongre Merkezi Gültekin Yıldız Salonu’nda üniversiteli gençler ile buluşarak iş hayatındaki deneyimlerini paylaşarak öğrencilerin sorularını yanıtladı.

Başkan Yardımcısı Gün, üniversite öğrencilerinin yoğunlukta olduğu katılımcılara verdiği tavsiyelerde genel olarak şunları dile getirdi: “Sevdiğiniz işi yaparsanız işe gitmeden para kazanmış olursunuz. İşinizi yaşam biçimine dönüştürürseniz, başarı da peşinden gelecektir. Başarı için birçok değişken faktör var ancak genel olarak mutlaka fark yaratmalı ve dürüst olunmalıdır. Bu durumda iş hayatı insana karşılığını mutlaka verecektir. Dürüstlük en büyük hileniz olabilir. Hedefiniz sadece para kazanmak, kısa sürede köşeyi dönmek olmasın. İşinizi iyi yaptığınızda başarı da, para da onun peşinden gelecektir. Başarı bir sonuç değil süreçtir. Bu yaşamda beşeri ilişkileriniz ve insana yatırım yapmanız çok önemli. Hayatınızda iş dünyasındaki çalışmalarınız tek başına yetmez, sosyal çevrenizi geniş, güçlü ve dengeli tutmalısınız’ dedi. Festival kapsamında ayrıca, Yaşayan Kampüs Yolu, Kariyer Sokağı’ndaki SATSO standını ziyaret eden 400 kişiye de festival kapsamında kullanılmak üzere 30₺’lik Kitap Çeki hediye edildi. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 108 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar