SRT Yayın Akışı - 19.05.2022

Son Dakika

‘GAZİLERİMİZE MİNNETTARIZ’13 Mayıs 2022 - 19:03, Cuma

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şubesi Başkanı Erol Demir ve Hak Malulü Gaziler - Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Mustafa Çolak, İYİ Parti İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ve İl Yönetimi’ni ziyaret etti.

İYİ PARTİ’YE ZİYARET
Muharip Gaziler Derneği Başkanı Demir, ziyarette gazilerin sorunlarını dile getirirken özellikle 15 Temmuz Gazileri ile Muharip Gazileri arasında ayrıcalık olmasının yanlış olduğunu ifade ederek, “TC Sosyal Güvenlik Kurumu vakıf kurmuş. Bayramda Bakan, Şehit ailelerine 2.500 TL ikramiye verilecek demişti. Ama şehit aileleri normal maaşlarını aldılar. Bu vakıf bu parayı sadece 15 Temmuz Gazilerine vermiş. Şehit ve Gazi adını kullanıp sadece 15 Temmuz gazilerine verilmesi çok yanlış. Sanatçı veya Milli sporcuya verilen madalya ile beraber gelen hakların Gazilere de verilmesi gerekir'' dedi. 

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ziyaretlerinden dolayı kendilerine çok teşekkür ederiz. Meslek hayatının önemli bir bölümünde bu kutsal vatan ve bayrağa hizmet etme şerefine eren bizler, aynı gaye ile hizmet ederken canlarını ve kanlarını feda eden şehit ve gazilerimize minnettarız. Son zamanlarda gazilerimiz büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Konunun takipçisi olacağız'' diye konuştu. Ziyaretin ardından Muharip Gaziler Derneği Başkanı Erol Demir, İYİ Parti Sakarya İl Başkanı Selçuk Kılıçaslan'a Tüm Gaziler Derneğinin şiltini hediye etti.  Murat UYGUN

Bu haber toplam 69 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar