SRT Yayın Akışı - 19.05.2022

Son Dakika

SALGIN KAHRAMANLARI UNUTULMADI13 Mayıs 2022 - 19:52, Cuma

Haberin Fotoğrafları

İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Başkanlığı tarafından 2020-2022 koronavirüs pandemi döneminde sahada görev yapan il genelindeki filyasyon ekiplerine yönelik program düzenlendi.

CANSİPERANE ÇALIŞMA

Valilik Kampüsünde gerçekleşen programa Vali Yardımcısı Selda Dural, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Yasin Çatalbaş, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Serdar Değirmenci, sağlık müdürlüğü yöneticileri, ilçe sağlık müdürleri, filyasyon ekiplerinde yer alan hekim, hemşire ve sağlık personeli katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, koronavirüs salgının ülke genelinde görülmesinden itibaren Sakarya’da salgına karşı planlamanın hızlı bir şekilde yapıldığını belirterek, sahada görev yapan filyasyon ekiplerinin cansiperane çalışmasıyla önemli bir başarı elde edildiğini dile getirdi.

SAĞLIK ÇALIŞANLARI

İnsanların evlerinden çıkmaya korktuğu, kimsenin kimseye temas etmemek için kaçtığı bir ortamda sağlık çalışanlarının hastalara ulaştığı testler yaparak numuneler toplayıp ilaçlarını verdiğini hatırlatan Öğütlü, “Her zaman söylüyoruz bazı mesleklerin karşılığı maddi anlamda ne yaparsanız yapın ödenmez. Bizde sağlık çalışanları olarak bu kategorideyiz. İşimiz insan sağlığı. Sizlerin önemi salgın döneminde o kadar çok belli oldu ki, bırakın ülkemizi dünya sağlık çalışanlarının nasıl bir sorumluluk yüklendiğini gördü” dedi.

TEŞEKKÜR BELGESİ

Yaşanan sürecin başından beri bir idareci olarak birçok olaya vakıf olduklarını dile getiren Vali Yardımcısı Selda Dural, sağlık çalışanları başta olmak üzere salgının kontrol altına alınması için çalışan tüm kurumların mükemmel bir koordinasyon sergileyerek zor şartlarda insanüstü bir çalışma gerçekleştirdiklerini belirtti. Konuşmaların ardından salgın dönemindeki başarılı çalışmaları dolayısıyla ilçe sağlık müdürlerine teşekkür belgesi verildi. İl genelinde salgın döneminde filyasyon ekiplerinin gerçekleştirdiği çalışmalardan kesitlerin yer aldığı video gösterimiyle devam eden programda, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Tiyatro Grubu tarafından salgında filyasyon çalışmalarında yaşananların mizahi bir şekilde sergilendiği oyun sahnelendi.    İHA

Bu haber toplam 60 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar