SRT Yayın Akışı - 27.06.2022
Son Dakika

ŞEHRİN TARİHİNE HEP BİRLİKTE İMZA ATIYORUZ19 Mayıs 2022 - 12:54, Perşembe

Ada Hayat Projesi Uygulama Alanı’nda bulunan çok sayıda hak sahibi ile bir araya gelen Başkan Mutlu Işıksu, “Tarihi proje olarak nitelendirilen bu çalışmada, sizlerin yüzde 97,75’lik rekor desteği hem bizim için hem de Adapazarı’mızın yarınları için bir umut ışığı olmuştur. Şehrimizin tüm dinamikleri, müthiş bir birliktelikle, yasal hiçbir boşluk bırakmadan hızla çalışıyor, şehrin tarihine hep birlikte imza atıyoruz. Herkese müteşekkiriz.” dedi.

ADA HAYAT SÜRECİNİ PAYLAŞTI

Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, Başkan Yardımcıları Hilmi Kızılcık, Fatih Çelikel ve Yusuf Özden, Ada Hayat Projesi içerisinde yer alan çalışma ekibi ile birlikte, projenin uygulama alanı olan 18 dönümlük alanda bulunan çok sayıda hak sahibi ile bilgilendirme toplantısında buluştu. Toplantıda herkesle tek tek ilgilenip sohbet eden Başkan Işıksu’ya hak sahiplerinin yoğun ilgisi dikkat çekerken, Başkan Işıksu, yaptığı konuşmada, çalışma süreçlerinin tüm ayrıntılarını paylaştı.

TARİHİ MUTABAKAT İÇİN TEŞEKKÜR

Adapazarı’nda kentsel dönüşümde güzel bir örnek ortaya koymak için yola çıktıklarını aktaran Başkan Mutlu Işıksu, “Adapazarı, şehrin kalbi, ticaretin merkezi, tüm güzelliklerin bir arada bulunduğu müstesna bir yer ve hepimiz Adapazarı’mızı çok seviyoruz. İlk günden bugüne her aşamada biz dedik ki Adapazarı’mızda hayat var. Bu anlayışla ilmek ilmek, gece gündüz çalışarak projeyi hep birlikte hamdolsun bu aşamalara getirdik. İçerisinde 6 farklı projeyi barındıran dev projemiz Ada Hayat, şehrin projesi, şehir tarihinin projesi, hepimizin umutlarını bünyesinde barındıran, bambaşka bir ruhla geçmişimizden yarınlarımıza uzanan çok kıymetli bir proje hüviyetine kavuştu. Tüm şehrin desteğini almak, projemizin uygulanacağı alandaki hak sahiplerinin yüzde 97,75’lik rekor desteğini almak hem bizim için hem de Adapazarı’mızın yarınları için bir umut ışığı olmuştur. Herkese müteşekkiriz.” diye konuştu.

TAHLİYELER BAŞLADI

Ada Hayat Projesi’nde gelinen süreci de paylaşan Başkan Işıksu, “Şehrimizin tüm dinamikleri, müthiş bir birliktelikle yasal hiçbir boşluk bırakmadan hızla çalışıyor, şehrin tarihine hep birlikte imza atıyoruz. Projemiz tüm ayrıntılarıyla tamamlandı. Çalışma planımız takvimine uygun şekilde ilerliyor. Önce Ali Fuat Cebesoy Vergi Dairesi’nin bulunduğu binayı yıktık. Çevre Bakanlığımızca Uygulama Alanı ilan edilen 18 dönümlük bölgemizde şimdi de kalan diğer binalarda, Adapazarı Belediyesi Binamız, üçgen parseldeki binalar ve Hilmi Kayın İş Merkezi’nde, haziran ayı içerisinde, tahliye işlemlerini tamamlamayı hedefliyoruz. Belediye Binamızın taşınacağı yeri de belirledik. Bizler de hızlıca Belediyemizi yeni yerine taşımak istiyoruz. Bu arada ihale sürecimiz de başlayacak. İmza atmayan yüzde 2,25’lik alandaki dükkân ve ofislerin hak sahiplerine satış ihalesini haziran ayı sonunda ve projemizin yapım ihalesini temmuz ayı başında tamamlamayı hedefliyoruz.  Adapazarı’mız için, Sakarya’mız için tarihi dönüşümü başlatmış olmanın mutluluğu, yaşattığı gurur Ada Hayat Projemizin açılışında da inşaallah çoğalacak. O güzel günde de hep birlikte olacağımızın inancını sizlerle paylaşıyorum. İnanıyoruz ve hep birlikte başarıyoruz. Rabbim mahcup etmesin” ifadelerini kullandı.  Murat UYGUN

Bu haber toplam 131 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar