SRT Yayın Akışı - 27.06.2022
Son Dakika

HASTANE YÖNETİCİLERİ HAP EĞİTİMİ ALDI7 Haziran 2022 - 16:14, Salı

Haberin Fotoğrafları

Hastane Afet ve Acil Durum Planı (HAP) Yönetici Eğitimi Sakarya Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezinde yapıldı.

KOORDİNASYON SİSTEMİ

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Serdar Değirmenci, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Özcan Öktem, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Yasin Çatalbaş ile ilimizde hizmet veren kamu ve özel hastanelerin yöneticilerinin katıldığı eğitimde Acil Sağlık Hizmetleri Uzmanı Erkan Yamaç tarafından HAP Hazırlama Kılavuzunun tanıtımı yapılarak, HAP Yönetmeliğiyle ilgili bilgiler verildi. Yazılı sınavlarında yapıldığı eğitimde eğitmen Seçkin Vural tarafından da acil durum koordinasyon sistemiyle ilgili bilgiler paylaşıldı. Eğitim toplantısında konuşan İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Aziz Öğütlü, Sakarya’nın deprem kuşağında bir il olduğunu hazırlatarak yıkıcı depremlerin ve büyük acıların yaşandığı ilimizde bu tip eğitimlerin çok daha önemli olduğunu ifade etti.

SERTİFİKA VERİLDİ

Afet anlarında yapılacak çalışmaları bilmenin ve buna hazırlıklı olmanın büyük önem taşıdığını belirten Öğütlü “Koordinasyona yönelik toplantılar ve eğitimler önemli. Bu sayede olası afet ve acil durumlara daha hazırlıklı oluyoruz. Bu gibi durumlara yönelik planlama yapılarak tatbikatlar başarılı bir şekilde gerçekleşirse herkes ne yapacağını bilir. Bu da afet ve acil durumlarda çabuk toparlanma ve olayı kontrol altına alma noktasında avantaj sağlar. Bu planlamaların kâğıt üstünde kalması bir şey ifade etmez. Yapılacak işlerin hayata geçirilmesi ve işlevsel hale gelmesi, olası durumları daha az kayıpla ve daha çabuk atlatmamızı sağlar.” diye konuştu. Eğitler gün boyu devam ederken başarıyla eğitimi tamamlayan yöneticilere sertifikaları verildi. Alkan KUYAŞ

Bu haber toplam 135 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar