SRT Yayın Akışı - 27.06.2022
Son Dakika

SAPANCA ÇOCUK GAZETESİ YAYIN HAYATINA BAŞLADI20 Haziran 2022 - 13:49, Pazartesi

Sapanca İlkokulu öğrencileri tarafından hazırlanan "Sapanca Çocuk" isimli gazetenin ilk sayısı çıktı.

2/A Sınıfı Öğretmeni Ufuk Özdemir'in yönetiminde çıkarılan gazete yayın hayatına başladı. Özdemir, öğrencilerin okumayı öğrenirken, Türkçeyi düzgün kullanmaları, iletişim kurma yeteneklerini geliştirmeleri, araştırma yapmaları, koordineli ve ekip ruhu ile hareket etmeyi öğrenmeleri adına gazete çıkarma kararı aldıklarını söyledi.

BÜYÜK BİR EMEK VAR

Ufuk Özdemir, "Çocuklarımızın sadece okuma yazma eğitiminin yanında onlara sosyal, kültürel ve sanatsal yönlerde de eğitim vermek biz öğretmenlerin asli görevlerindendir. İlk sayısı olan Sapanca Çocuk Gazetesi'nin 1. Sayısın hazırlanmasında öğrencilerim büyük bir emek harcadılar. Tüm öğrencilerimi tebrik ve teşekkür ediyorum" dedi.

KENDİNİ İFADE ETME

"2/A sınıfındaki 25 öğrencimiz 4 sayfalık okul gazetesini çıkardılar. Okul gazetesi, 7'den 70'e herkesin beğenisini kazandı" diyen Okul Müdürü Orhan Öz, "Öğrencilerimizin Türkçeyi doğru, güzel ve etkili kullanma, kendilerini ifade etme, özgür, eleştirel düşünme ve iletişim kurma yeteneklerini geliştirmesi, okulumuzda yapılan çalışmaları tanıtmak amacıyla gazete çıkarma kararı aldık. Gazetemizde okulumuzda yapılan çalışmaların yanı sıra, ilçemizden, bölgemizden haberler kültür, edebiyat, sanat, bilmece, bulmaca, deney gibi pek çok başlık yer alıyor” dedi. Mesut ÇAYIR

Bu haber toplam 65 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar