SRT Yayın Akışı - 27.06.2022
Son Dakika

VELİLERDEN İKİLİ EĞİTİME TEPKİ23 Haziran 2022 - 10:09, Perşembe

Haberin Fotoğrafları

Öğrenci Velileri ve Okul Aile Birliği Başkanlığı, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelerek tepkilerini dile getirdiler.

BAYINDIR VE İSKEFİYELİ’DEN DESTEK

Öğrenci Velileri ve Okul Aile Birliği üyeleri sabah saatlerinde Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde bir araya gelirken, İYİ Parti Hendek İlçe Başkanı Fatih Bayındır ve Hendek Yenimahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli de Veli ve Öğrencilere destek olmak amacıyla basın açıklamasına gelerek destek oldular.

Aile Birliği Başkanı Harun Kaynak, İYİ Parti Hendek İlçe Başkanı Fatih Bayındır ve Yeni Mahalle Muhtarı İsmet İskefiyeli, Hendek Kaymakamı Halil ibrahim Acır’ı ziyaret ederek bir araya gelerek fikir alış-verişlerinde bulunurken, Kaymakam Acır ile görüşen Okul Aile Birliği Başkanı ve beraberindeki Veliler dışarıda bekleyen öğrenci velilerine hitaben bir Basın açıklaması yaptı.

FEDAKARLIĞI HEP BİZLER Mİ YAPACAĞIZ

Aile Birliği Başkanı Harun Kaynak yaptığı açıklamada, burada fedakarlığı hep biz yapmayalım diyerek başladığı sözlerine Milli Eğitime 28 Derslik Okul Lazım bunu kaldıran tek okul bizim okulumuz bizlerde diyoruz ki bir dönem 9 sınıfları almazsınız okula 28-29’a düşürebilirsiniz çeşitli alternatiflerimiz var bunları kesinlikle değerlendireceğiz en son çaremiz  olmayacak hiçbir şey kalmadı bizde diyoruz ki Sayın Kaymakam Halil İbrahim Acır’a da belirttik haklı talebimizi uygun olduğunu belirtti.

GİRİŞ/ÇIKIŞ PROBLEM OLACAK

Sabahçı olmak istediklerini söyleyen Kaynak çünkü kış şartlarında Öğrencilerimizin akşam karanlığında eve gelme şansları yok. 10-13 yaş grubu 18-19 yaşındaki öğrencilerle giriş/çıkışlarda problem olacak.

SORUMLUSU KİM OLACAK?

Bizim amacımız üzüm yemek Bağcıyı dövmek değil diyen Kaynak’ın konuşmasını  sürdürdüğü sırada bir Veli araya girerek yarın bir gün benim çocuğumun başına birşey geldiği zaman ben çocuğumu geri aldığım zaman herhangi bir sıkıntı olacak mı? Ben yarın bir gün çocuğumu okuldan aldığım zaman ne olacak serzenişi üzerine Okul Aile Birliği Başkanı Harun Kaynak sizin çocuğunuz gibi benim çocuğum da orada tüm velilerin çocukları orada aynı şeyleri konuşuyoruz ifadelerine yer verdi.

HEYET TEKRAR TOPLANACAK

Pazartesi günü tekrar Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, ilgili Daire amirleri ve velilerden seçilecek olan temsilcilerin bir araya geleceği öğrenilirken, Emin olun sizler çocuklarınız için nasıl uğraşıyorsanız  bizlerde uğraşıyoruz, çünki bizimde çocuklarımız orada. Ben sizlerle beraber okul aile birliğindeyim okulun velisiyim ifadelerine yer verdi. Kadir KAZIN

Bu haber toplam 64 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar