SRT Yayın Akışı - 27.06.2022
Son Dakika

"GEYVE ÇİFTÇİSİ BATACAK TARLASINI SATACAK"23 Haziran 2022 - 14:11, Perşembe

CHP Geyve İlçe Başkanı Gürkan Kar; "Sorunlar giderilmezse Geyve çiftçisi batacak, tarlasını satacak. Ama AKP hükümeti de sandıkta yok olacaktır" dedi.

Geyveli çiftçilerin zor günler geçirdiğini belirten Gürkan Kar, videolu bir basın açıklaması yayınladı.Gürkan Kar, açıklamasında şunları söyledi; "İlçemiz Geyve'de son yıllarda, son aylarda tarımla alakalı çok büyük sorunlar olduğu için, çiftçilerimizin de bize ulaştırdığı bazı şikayet ve bazı sorunlara değinmek istiyorum.Özellikle bazı siyasiler tarafından çiftçilerin sorunları görmezden gelinmekte, çiftçinin yok oluşu, çiftçinin batışı.. Biz bunları dile getirmek istiyoruz.Böyle giderse çiftçi bu senenin sonunda batacak. Battığı zaman tek çaresi, tek çıkış yolu tarla satmak. Tarlayı sattıktan sonra çiftçilik yapamayacak ve ülke olarak tabiri caizse hep beraber aç kalacağız. Sadece Geyve için değil, Türkiye için de geçerli bu..

ÇİFTÇİ GEÇEN SENE ZARAR ETTİ

Bazı sorunlar var.. Nedir bu sorunlar? Mesela, geçen sene ayva 1 buçuk lira ile 2 lira arasında satıldı. Maliyeti ne kadardı derseniz, maliyeti 2 liraydı. Yani çiftçi zarar etti. Keza üzüm de aynı. Üzüm 1 buçuk ile 2 lira arasında yani maliyetine satıldı.

AYVA VE ÜZÜM 6 İLE 7 LİRADAN SATILACAK MI?

Bu sene ayvanın maliyeti 4 ile 5 lira arasında olduğu söyleniyor. Ayva bu sene 6 ile 7 lira arasında olacak mı? Bunun bir garantisi var mı, yok.. Böyle bir hava var mı? O da yok.. Keza yine üzüm, 4 ile 5 lira arasında maliyeti olduğu söyleniyor. 6 lira, 7 liradan satılacak mı?Keşke satılsa.. Bizler mutlu oluruz ancak satılacağını kimse göremiyor. Çiftçi önünü göremiyor. Çiftçi mutsuz.Çiftçilerimizin sorunları var ama, bir de bu sorunların sorumluları var. Kim bunlar dersek? Türkiye'yi 20 seneden beri yöneten AKP hükümeti.. Yanlış tarım politikaları, yanlış ekonomi politikalarıyla ülke ve çiftçi maalesef bu hale geldi.

AKP SANDIKTA YOK OLACAK

Şimdi AKP yöneticileri ve AKP milletvekilleri şöyle anlıyorlar Geyve'yi.. "Geyve AKP'nin oy deposudur". Bu düşünceyle Geyve'ye gelmiyorlar. Çünkü niye, Geyve yüzde 60 çıkarıyordu bu zamana kadar AKP'ye.. Bundan sonra da böyle gider diye zannediyorlar, ama yanılıyorlar. Şunu unutmasınlar, seçimlere 1 sene var erken seçim olmazsa.. Geyve'nin çiftçisi, Geyve'nin üreticisi sandıkta AKP hükümetine ve milletvekillerine gereken cevabı verecektir. Bu kulaklarına küpe olsun, bunu unutmasınlar, Geyve'nin çiftçisi batıyor, Geyve'nin çiftçisi tükeniyor.. Eğer müdahale edilmezse, eğer Geyve çiftçisinin sorunları giderilmezse Geyve çiftçisi batacak, ama AKP hükümeti de sandıkta yok olacaktır" dedi.

Bu haber toplam 61 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar