SRT Yayın Akışı - 19.08.2022
Son Dakika

“EN ÖNEMLİ KANAT ÖNDERLERİSİNİZ”26 Haziran 2022 - 11:50, Pazar

CHP Grup Başkan Vekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç Hendek’li muhtarların sorunlarını dinledi.

Toplantıya  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan Vekili  ve  Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP  İl Başkanı Ecevit Keleş, CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar, Hendek Tüm Muhtarlar Dernek Başkanı Kadir Yağlı, muhtarlar ve parti üyeleri katıldı.

TEŞEKKÜR ETTİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan program Hendek Tüm Muhtarlar Dernek Başkanı Kadir Yağlı, “ Bizleri buraya davet etiğiniz için tüm Muhtarlarımız adına teşekkür ediyorum”  ifadelerine yer verdi.

HER ŞEYİ SORABİLİRSİNİZ

CHP Hendek İlçe Başkanı Nihat Bayraktar  yaptığı konuşmada, “Aralık 2019’da Partimizin olağan kongresinde gerçekleşen hizmet değişikliğinden sonra sizlerle toplantı yapmayı çok istedik ama maalesef Covit-19’dan dolayı ard arda gelen kapamalar ve yasaklar sizlerle toplantı yapmamızı engelledi. Toplu olarak toplantı yapmak bu güne nasip oldu. Bugün sizlerden özelikle ricam mahallenizin sakıntılarını, sorunlarını ve bizlerden beklentilerinizi sıkılmadan sorabilirsiniz” dedi.

VERDİĞİNİZ MÜCADELEYİ BİLİYORUZ

CHP  İl Başkanı Ecevit Keleş, “Siyaset aslında sizin yaşadığınız köylerden başlıyor. Siyaset sizin yaşadığınız köylerin arka sokaklarından başlıyor. Siyaset bir manada köylerimizin  daha yaşanabilir, 24 saat telefonlarınız açık, 24 saat halkımızın sorunlarını çözmek için yaptığınız mücadeleyi biliyoruz  sorunlarınızı çözmek için sayın Validen başlayarak Büyükşehir Belediyesi, İlçe Belediyesi Başkanlarına kadar her noktada haklarınızı, halkın haklarını hukukunu aramak için verdiğiniz mücadeleyi biliyoruz” dedi.

BÜYÜK SORUMLULUK

CHP Grup Başkan  Vekili Özkoç  ise, “Türkiye Cumhuriyeti hepimizin, biz bu vatanın ayrılmaz bir bütünüyüz. 85 milyon içersinde sadece kendi ailesini kendi çevresinin sorunlarını değil, bütün köyünün, kendi mahallesinin, kendi ilinin elini taşın altına sokan insanlar var. İşte siz bu değerli grupta yer alıyorsunuz. Siz sadece kendi evladınız çocuğunuz değil mahallenizde bulunan tüm insanları, mutluluğu, huzurlu, refahı, geleceğiyle ilgili sorumluluk alan kişilersiniz.Türkiye’nin en önemli kanat önderleri muhtarlarımızdır. Muhtarlarımızın bir çatı altında bir araya gelerek ülke sorunlarının tartışıyor olmaları, bunları yetkili kişilerle görüşüyor olması, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde kendi sorunlarına ait yasaların çıkartmaları ilgili görüşmelerde bulunuyor olması çok değerlidir” dedi.

MECLİSTEN ÇALIŞMA BEKLİYORUZ

Martinler Mahalle Muhtarı İbrahim Kahya, “Hırsızlık olaylarının bir türlü önüne geçemiyoruz, Hırsızlıklarla ilgili çok büyük sorunlarımız var bunla ilgili çalışma veya soru önerisi verirseniz sevinirim” söylemi üzerine Özkoç, Türkiye Büyük millet meclisine milletvekilleri ve bakanların görevleri ilgili ahlak kanunlarının çıkarılması ilgili kanun teklifi verdim dedi ve Ekrem Sancak’ı örnek gösterdi.

MİLLETVEKİLLERİMİZİ GÖREMİYORUZ

Akpınar Mahalle Muhtarı Ogün Gülmez,  “Vatandaşla gece gündüz bir aradayız.  Vatandaş yeri geliyor Cumhurbaşkanı, yeri geliyor sizi yerinize koyuyor her şeyi bize saydırıyorlar. Biz karşımızda bir muhatap bulamıyoruz, bu konuda Sakarya Millet vekillerimizden Halkımız şikayetçi. Milletvekilimiz geliyor sadece parti binasında mevcut görüyorlar. Hendek’te bir tel fotoğraf verip gidiyorlar, sadece seçim zamanı geliyorlar milletin havasını alıyorlar. Ayrıca biz muhtarlar olarak ta milletvekillerimizle sıkıntımız var.  Biz milletvekillerimizi göremiyoruz, biz burada vatandaşın sesiyiz sizde mecliste bizim sesimiz olun” ifadelerine yer verdi. Kadir KAZIN

Bu haber toplam 104 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar