SRT Yayın Akışı - 19.08.2022
Son Dakika

KALİTESİNİ YENİDEN TESCİLLEDİ3 Ağustos 2022 - 15:10, Çarşamba

Sakarya Üniversitesi Mühendislik Fakültesinin öğrenci alan tüm bölümleri, Mühendislik Eğitim Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (MÜDEK) tarafından yeniden değerlendirmeye tabi tutularak akreditasyonunu güncelledi.

Çeşitli disiplinlerdeki mühendislik eğitim programları için akreditasyon, değerlendirme ve bilgilendirme çalışmaları yaparak mühendislik eğitimi kalitesinin yükseltilmesine katkıda bulunmak amacıyla faaliyet gösteren bağımsız bir kuruluş olan MÜDEK, SAÜ Mühendislik Fakültesinin aktif tüm bölümlerini önce çevrim içi daha sonra ise yüz yüze değerlendirdi. Eğitim öğretim kalitesini çeşitli kriterler açısından inceleyen MÜDEK değerlendirme takımı, sadece bölümlerin öğretim üyeleriyle değil, dış paydaşları ve öğrencileri ile de görüşmeler gerçekleştirdi. Sıkı bir değerlendirme sürecinin neticesinde aktif tüm bölümlerin akreditasyonunu yeniden tescilledi ve 30 Eylül 2025 tarihine kadar akredite olmaya hak kazandı. MÜDEK’in uluslararası anlaşmaları bulunduğundan SAÜ Mühendislik Fakültesinin bölümlerine aynı zamanda akreditasyon süresi boyunca geçerli olmak üzere “Avrupa Etiketi” – EURopean ACcredited Engineer Label (EUR-ACE) verildi.

Mühendislik Fakültesinden yapılan açıklamada, “Bizi tercih eden öğrencilere fark oluşturacağı için kalite yolculuğundaki başarısını sürdüren Mühendislik Fakültesi Bölümlerini tebrik ederiz” ifadeleri kullanıldı.

Bu haber toplam 109 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar