SRT Yayın Akışı - 19.08.2022
Son Dakika

ORKUT EKİBİ HAZIRLANIYOR5 Ağustos 2022 - 13:22, Cuma

Haberin Fotoğrafları

Bu yıl ilk defa Türkiye genelindeki 30 bölgede 36 timden oluşan ORKUT ekipleri kuruldu. Özel eğitimlerden geçen ekipler, yangında ulaşılması zor bölgelerde ilk müdahalede aktif rol oynayacak.

Orman Bölge Müdürlüğü’nde 1 işletme şefi, 1 orman muhafaza memuru ve 10 yangın işçisinden oluşan toplam 12 kişilik ORKUT ekibi oluşturuldu. Eğitim kapsamında Sakarya İl AFAD Müdürlüğü tarafından Orman Kurtarma (ORKUT) ekibine verilen 6 hafta sürecek olan arama-kurtarma eğitimleri 26 Ağustos’ta tamamlanacak. ORKUT ekibi, eğitim sonunda zorlu arazi şartlarında, meşakkatli ortamlarda gerek yangına müdahale, gerekse kurtarma operasyonlarını gerçekleştirebilecek eğitim ve beceriye sahip olacak. ORKUT ekibi Sakarya’daki operasyonlarda görev alacaklardır.

Bu haber toplam 151 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


Evren TV Programlar