SRT Yayın Akışı - 21.04.2019

‘Sakarya İçin Çal’ınacak14 Şubat 2016 - 18:31, Pazar


Sakarya Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın yürütücülüğünü yaptığı “Sakarya İçin Çal” isimli projenin hazırlıkları devam ediyor. Projede Sakarya’nın en bilinen türkülerinden “Elmayı Top Top Yapalım” isimli türkü ele alınacak ve Sakarya tüm yönleriyle ta

“Sakarya İçin Çal” isimli projede Sakarya’nın en bilinen türkülerinden “Elmayı Top Top Yapalım” isimli türkü ele alınacak ve Sakarya tüm yönleriyle tanıtılacak. Proje ile doğal ve kültürel bakımdan son derece renkli ve zengin bir coğrafyada yer alan Sakarya’nın, Karadeniz ve Marmara’dan beslenen doğal güzelliklerine, yerel kültürel unsurlarına, müziğin ve ritmin güçlü vurgusuyla farkındalık yaratmak amaçlanıyor. Bu proje kapsamında hazırlanacak olan video klipin çekimlerine Sakarya Üniversitesi’nde başlanacak ve çekimlere Taraklı, Sapanca, Acarlar Longozu gibi tarihi ve doğal güzelliklerin bulunduğu yerlerde devam edilecek.

 

Projenin genel sanat yönetmenliğini SAÜ Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Hatice Selen Tekin, müzik yönetmenliğini Öğr. Gör. Cengiz Atlan, görüntü yönetmenliğini araştırma görevlisi Umut Erdoğan üstlendi. Proje kapsamında çekilecek klipin senaryosu, kurgusu ve dans yönetmenliği Yrd. Doç. Kerem Cenk Yılmaz’a ait.  Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, geçtiğimiz hafta düzenlediği basın toplantısında, proje kapsamında yeniden düzenlenen ‘Elmayı Top Top Yapalım’ türküsünü dinletmişti. Düzenleme, basın mensuplarından büyük beğeni toplarken, Rektör Elmas, projede çalışan Devlet Konservatuarı öğretim görevlilerine teşekkür etmişti. 

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız

okur