UMUTSUZLUĞA GEREK YOK yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

UMUTSUZLUĞA GEREK YOK 28 Ağustos 2017, Pazartesi

4 yıl aradan sonra 3.Lig bataklığından kurtulan ve Karşıyaka maçı ile birlikte 2.Lig’de ki ilk maçına çıkan Sakaryasporumuz, vasat bir futbolla sahadan 1 puan ile ayrılırken, 2 önemli puan bıraktı. Mücadeleye sürpriz denilebilecek bir kadro ile çıkan Yeşil-Siyahlılarda, herkes Talha, Fikret ve Fatih’in ilk 11’de olmayışına takılı kalırken, oynanan futbol ve alınan sonuç tadımızı kaçırır gibi oldu.  

 

                                                           *****

Ligin henüz başındayız ve Karşıyaka karşısında alınan bu beraberlik bize çok bir şey kaybettirmedi. Güzel bir galibiyet ile başlamayı hepimiz isterdik ancak sonuca ve futbola bakıp karalar bağlamanın da hiçbir anlamı yok. Talha, Fikret ve Fatih’in sahada olmaması yokluklarını biraz hissettirdi sanki. Erçağ ve Beykan ise bana göre sahada en büyük hayal kırıklığı yaratan isimler olurken, Tufan bu futbolu ile Fikret Topaloğlu’nu kesemeyeceğini gösterdi.

 

                                                           *****

Kaleye ve savunmaya çok fazla iş düşmediği için net bir şey söylemek erken. Orta alanda Serdar ve Ferhat iş yapan isimler olarak görülürken, özellikle Ferhat Yazgan’da tam olarak istediği oyunu sahaya yansıtamadı. İleride Coşkun’a istediği toplar çok fazla gelmedi ve Coşkun’da günün etkisiz isimleri arasına adını yazdırdı. Genel olarak takımda şu çok iyi oynadı diyeceğimiz isimler olmazken, performansı ile vasatı aşamayan isimlerin sayısı fazlaydı.

 

                                                           *****

Lisans işlemleri geciken Sezer, Kaleci Ferhat ve Mahir’in de ilerleyen haftalarda takıma katılacağını, Fikret, Talha ve Fatih’in de yine ilk 11’de oynayacağı günleri de düşündüğümüzde daha hazır ve daha diri olan bir Sakaryaspor’un bu ligi domine edeceğine inancım tam. Ligin ilk maçında alınan bu talihsiz sonuca takılmamalıyız. Bu maçı 30 bin kişi önünde kendi evimizde oynasaydık inanıyorum ki oyunda, sonuçta çok farklı olabilirdi. Maçın Gebze’de olması bile bizim için günün eksilerinden birisi oldu. Bayram arasından sonra, yani 15 günlük molanın ardından Buğsaş deplasmanında gelecek olan galibiyet ile sezon bizim için asıl o zaman başlayacaktır diye umut ediyorum..