ŞEHRİN SOSYAL GELİŞİMİ yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

ŞEHRİN SOSYAL GELİŞİMİ27 Mart 2018, Salı

Bir şehrin sosyal gelişim notu neyse toplumsal değeri de odur.

Peki Sakarya’da sosyal gelişim için neler yapılıyor?

 Kültür işlerinin halka sunduğu,tiyatrosundan sergisine,konserine,söyleşisine kadar aralıksız devam eden çalışmalarının takdiri ifade edilemez. Emeklerine sağlık.

Peki ya kadınlar,gençler..SAMEK kursları,Halkeğitim kurslarındaki envaı çeşit kursları görünce,her türlü sanatsal becerilerin mesleki kazanımla birleştiği bu alana hayran olmamak mümkün değil.

Peki Sosyal Gelişim Merkezini tanıyor musunuz? Daha bir çok ilçede açılması planlanan ve açılmış olan SGM ler çocukların,ailelerin,engellilerin ve diğer tüm dezavantajlı grupların hizmetinde,samimiyet ve güven ortamını bulabilecekleri merkezler.

Geriye halkın yararlanma isteği kalıyor.

Şehrinde nelerin olduğunu bilmeyen vatandaş,sosyal gelişime kapalıdır.Sosyal Gelişime açık olan her kişide ne yapar,arar,tarar ve yararlanmanın yoluna bakar.

Ağzımızda sakız gibi olan çocuklar artık sokakta oynayamıyor,o yüzden teknolojiye mahkum derken ,bir kere durup düşünmek gerekiyor.Zaman böyle! Artık hayıflanmayı bırakıp,alternatiflere yönelmeli.Sokaklar yoksa,sosyal gelişim merkezi var.Her ilçede Çocuklara her alanda becerilerini artıracak ve herşeyden önce onların değer sahibi ve mutlu olmalarını önemseyen bir kurum var.Aileyi önemseyen,topluma sağlıklı bireyler kazandırmayı amaçlayan bir kurumdan bahsediyorum.

KADIN GELİŞİM AKADEMİSİ

1 Nisan’da hep beraber gülelim diye Sosyal gelişim Merkezi Aile Ve çocuk Hizmetleri her sene düzenlediği Kadın Gelişim Akademisi bünyesinde, uzman kişiler ile halkı buluşturuyor. İlk olarak Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşen Gürcan’ın katılımı ile ‘’Aile içi iletişim’’in önemi anlatılacak. Danışmanlıklarımızda da vakıf olduğumuz bir tespit.İletişim problemi çiftlerin,aile içi krizlerin en önemli etkeni.

Daha bitmiyor bununla. Evlilikte Sevgi Dilinin önemini Sema Maraşlı’ dan dinleyecek halk. Mehtap Kayaoğlu’nun günümüzün acıtan sorunu ‘’Mahremiyet Ailede Başlar’’ konulu eğitimi de ebeveynler için oldukça destek bir konu.Ayşe Böhürler ve Mehmet Ali Akbulut gibi önemli uzmanlarında katılacağı, Kadın gelişim Akademisinin ismine bakıp aa sadece kadınlara mı diye üzülmeyin, herkese açık. Ücretsiz kayıtsız.

Şehrimizin belediyesinin hizmetlerinden yararlanmayı ihmal etmeyelim, duyuralım.Çevremize yayalım.Çocuğundan yaşlısına her birey destek alsın .