ÖZLENEN TABLO yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

ÖZLENEN TABLO 27 Kasım 2018, Salı

Sezona istediği gibi başlayamayan, birçok olumsuzluk ile karşı karşıya kalarak son yılların en kötü başlangıcını yapan Sakaryasporumuz, bu olumsuz tabloyu tersine çevirmeyi ve tüm kara bulutları dağıtarak bize aydınlık günleri göstermeyi başardı. Çok uzun zamandır hasretini çektiğimiz liderlik koltuğuna, Bodrum deplasmanında aldığımız farklı galibiyet ile kavuştuk. Haftalar süren zirve takibi sonunda en tepeye çıkan biz olduk. Öncelikle Bodrum karşısında ki farklı galibiyet ve ortaya koyulan futbol için tüm takımı tebrik etmek istiyorum.

 

                                                           *******

Teknik direktör İsmail Ertekin, ilk geldiği zaman, “10 hafta sonra lider dahi olabiliriz” demişti. Tabloya baktığımızda son 10 haftada 9 galibiyet ve sadece 1 beraberlik alan Sakaryaspor, hocamızın da dediği gibi 10 haftanın sonunda zirveye kuruldu. Kimsenin elinde sihirli değnek olmadığı gibi İsmail Ertekin’in elinde de yok. Ertekin geldiği ilk günden beri takımını iyi analiz eden, doğru sistemi oturtan ve doğru adamı doğru yerde oynatan bir antrenör olarak ortaya çıkan başarıda büyük pay sahibi olmuştur.

 

                                                           ********

Kazanmayı alışkanlık haline getiren, özgüveni tavan yapmış, sahada her an gol atabilecek ve maçın seyrini değiştirebilecek görüntü çizen bir Sakaryaspor var karşımızda. Liderlik koltuğunda kalmak oraya çıkmak kadar zordur. Ama Sakaryaspor ismi ile tecrübesi ile ve bu mücadelesiyle inşallah sezon sonuna kadar o koltuktan bir daha inmeyecektir. Ama öncelikle kalan 3 haftayı 9 puanla kapatarak ligin ilk yarısını liderlik koltuğunda bitirmek asıl işimiz. Devamına ikinci devre devam edeceğiz.

 

                                                           *******

Pazar günü sahamızda ligin son haftalarda ki formda takımı Kastamonuspor ile karşılaşacağız. Kolay bir maç olmayacak. Kastamonu karşısında taraftarlarının önüne lider olarak çıkacak olan Sakaryaspor’un taraftarına ihtiyaç duyduğu bu günlerde Sakaryalılara da büyük iş düşecek. Pazar günü yediden yetmişe herkes tribünlere gelerek takımına sahip çıkmalı. Dolu tribünler maddi ve manevi takımımızın en büyük itici gücü olacaktır. 28.154 taraftar ile gövde gösterisi yapmak, rakibe ilk golü tribünlerden atmak için şimdiden tüm Sakaryaspor sevdalılarını maça davet ediyorum.

 

                                                           *******

Dolu tribünler önünde ilk olarak Kastamonu engelini aşarak şampiyonluk yolunda bir adımı daha hep birlikte atacağız. Sahada işini hakkıyla yapan takıma sahip çıkmak taraftarı, basını, şehrin ileri gelenleri ile birlikte tüm Sakarya’nın görevi olmalı. Lidere yakışır bir destekle birlikte kalan 3 maçın ilk ayağı olan Pazar gününü hep birlikte kayıpsız geçerek liderliğin zevkini evimizde yaşamak için herkes Atatürk Stadyumuna davetli. Zorlu maçta takımımıza olan güvenim tam ve taraftarlarımızın tribünleri dolduracağına olan inancım ise çok yüksek. Numaralı tribünde asılan pankartta da dediği gibi, “Ya hep beraber, ya hiç birimiz”