GENÇ DOSTU EKREM YÜCE yazısını arkadaşına e-posta gönder

Adınız : Kimden : Kime :
Mesajınız :

GENÇ DOSTU EKREM YÜCE5 Şubat 2019, Salı

Okullarda bir nesil yetişmiyor, bir nesil elden gidiyor diyordu, genç anne ağlayarak. Bu cümlenin bir ebeveynin ağzından çıkması, ailenin çıkmazda olduğu bir sorunun habercisi değil mi?

     Şu var ki, çocuğun ikinci annesi, ikinci evi, okul ve öğretmenler. Uyuşturucu bağımlılığının bu kadar artmasında, genç neslin ahlaki, manevi yozlaşmasının temelinde eğitim ve dolayısı ile eğitim ortamı olan aile ve okulun büyük rolü var

      Okullarda alınacak önlemler, okul ve aile işbirliği ile yapılan eğitimlerin, kanser taramaları gibi bağımlılık taramalarının sıklıkla yapılması çok ciddi boyutta aciliyet gerektiren çalışmalar. Milli eğitim müdürlükleri, çocuk şube müdürlükleri başta olmak üzere tüm yönetim birimlerinin yaptırımı ve hassasiyeti çok önemli.

         Gençlerin hayatlarını ne ile dolduruyorsak, meşgul olduklarının ortalaması onların prfilini oluşturuyor. Burada siyasetin temel amacı, toplum düzeni olması hasebiyle, seçimlere yaklaştığımız şu günlerde ,  yeni adaylarımızın bu alandaki katkılarından bahsetmek isterim.

VİZYON VE  GENÇLE

          Sayın Büyükşehir Belediyesi Adayımız Ekrem Yüce, her konuşmasında sıklıkla hümanizme vurgu yapıyor. İnsanı temel alan, onu karakterli ve değerleri ile donatılmış bir varlık yapan şehir kültürünün, altını çiziyor.

    Sakarya’yı marka şehri yapacağım derken, huzur ve refah düzeyini yükseltecek projeleriyle çok güzel işlerin yapılacağını, Çocuk Şehri, Kadın Dostu, Aile Dostu, Genç Dostu bir şehrin ‘insan dostu’ başkan adayı ile markalaşacağını hep beraber göreceğiz.

       Ekrem Yüce’nin özellikle gençleri önemsediğini, onların toplumun en büyük yatırımı olduğunu sıklıkla dile getirdiğini biliyoruz. Başkan Adayımız,gençler ile her daim kol kola olacağını ve kafelerde zaman harcayan gençlerin şehrin gelişimine katkı sağlayacak bireyler olması için önemli  projeleri olduğunu söylüyor. Dolayısı ile  gençlerin atıl birey değil, cevher olduğunu başkan adayımızdan duymak  şehrimiz adına umut vadedici.

REİSDEN MESAJ

      Vizyonu olmayan lider ilerleyemez. Vizyon hayal değil, söz değil, yürünmesi gereken bir yoldur. Vizyon İnsanların lideri izleyebilmesi için, liderin yeterli nedenlere sahip olması, izleyenlerin de bu nedenlerin değerine inanmaları gerekir.İnsana hizmet, gönüllülük, gönül işidir. Ekrem Yüce,gönüllülerin gönlünde yarattığı saygı, yıllar boyunca ürettiği birikim, inanç, ahlak ve erdem ilkeleri, söz ve davranışlarındaki dürüstlük, hakka, hukuka, adalete verdiği önem, karşılık beklemeyen ve hesap tutmayan hizmet arzusu, hem gönüllülere, hem hizmete muhtaç insanlara duyduğu sevgi ile Sakaryalıların sahip çıkacağı bir değer.

     Bu bağlamda ‘Gönül belediyeciliği,mütevazilik,samimiyet’ilkeleri ile seçimlere gidilirken kibrini elinde tutanın halkın üstünde görenleri reddeden bir anlayışı prensip ediniyor.

     Artık adaylarımız seçildi, kaos içerisinde onu bunu beğenmedim,şu cu,bu cu olmanın ötesinde AK PARTİ çatısı altında ayrışmadan çalışmak ‘benim değil’ reisin bize giderken son tembihatıydı.Vizyonu yetersiz olanlar çomak sokmak,yada engel teşkil etmek,yada kötü düşünceler beslemek ile meşgulken şehre, davaya  zarar verdiklerini hatırlayıp, hizmet ve çalışmak için bir silkelenmeliler diyorum.

Saygılarımla