SRT Yayın Akışı - 16.11.2018

VAAT DEĞİL İCRAAT İSTİYORUZ4 Kasım 2016 - 14:04, Cuma


Sakaryalı vatandaşlar hükümet tarafından seçim öncesi ve sonrası veriler bin yataklı hastane ve demir yollarının yeraltına alınması vaatlerine inanmıyor. Vatandaşlar, ortada proje bile yok biz neye inanacağız. Sadece konuşuyorlar. Sakaryalılar artık vaat

Adapostası muhabirleri şehrin nabzını tutmaya devam ediyor.  Muhabirlerimiz Sakarya  halkına , “ 7 Haziran Genel Seçimleri öncesi dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu tarafından  sözü verilen  bir yataklı hastane ve demir yollarının yeraltına alınmasıyla ilgili verilen sözlerin yerine getirileceğine inanıyor musunuz? Diye sordu. Vatandaşlar, 7 Haziran seçimlerinin üzerinden 1,5 yıl geçmesine rağmen verilen vaatlerin yerine gelmediğini belirterek,  “  Sakarya olarak Ak Parti hükümetine her seçimde en büyük desteği veren illerden biriyiz. Artık Sakaryalılar vaat değil icraat istiyor. Veriler sözlerin tutulmasını bekliyoruz.

PROJE VE PLAN YOKTUR

Osman Kapsalı: Yapılamayacak hiçbir proje ve plan yoktur diye düşünüyorum. Ve devletimizin bize verdiği bu sözlerin arkasında duracağına tüm kalbimle inanıyorum. Yapılmasını da çok istiyorum özellikle bu tren raylarının yeraltına alınmasıyla ilgili olan proje gerçekleşirse Sakarya halkı trafik bakımından çok fazla rahatlayacak. 1000 yataklı hastane projesi de Sakarya halkını çok fazla heyecanlandırdı. Böyle bir hastanenin yapılması Sakarya’yı sağlık açısında bir derecede daha yukarı taşıyacaktır. Tabi ki de bunların yapılabilmesi için Büyükşehir belediye başkanının, milletvekillerimizin ve yerel yöneticilerimizin bu projelere sahip çıkıp, üzerinde durmaları ve acilen yapılandırılmasını savunmaları gerekmektedir.

 VERİLEN SÖZLER HİÇ TUTULMADI

Recep Yalçın: Sakarya’da verilen sözlerin tutulduğunu hiçbir zaman görmedim. Seçim zamanları verilen vaatler seçimden sonra hiçbir şekilde yerine getirilmiyor örnek olarak en göz önünde bulunan bin yataklı, eğer bu hastane Sakarya’da yapılırsa şehrimizin sağlık açısından bir kurtuluşu ve yükselişi anlamına gelir ama gel gelelim ki ne yapılacağı belli bile değil ki ben yapılacağına da inanmıyorum. Bir diğer örnek tabi ki de tren raylarının yeraltına alınması ama bu bana hiçbir şekilde inandırıcı gelmiyor. Çünkü ben bunları yapmak için sarf edilen bir çaba göremiyorum.  Bunlar yapılırsa Sakarya iyice gelişmiş olacak ve Büyükşehir adına yakışır bir şehir olacaktır. Ama bunların yapılması içinde yöneticilerimizin biraz daha fazla çaba göstermesi gerekir eğer gereken çabayı gösteriyorlarsa bunu halka da hissettirmeleri gerekir ki dimdik arkalarında duralım.

TUTAMAYACAKLARI SÖZLER VERİYORLAR

Faruk Bingöl:  Sakarya’da seçimlerden önce yapılan mitinglerde verilen sözlerin şimdiye kadar hiç birini yerine getirdiklerini göremedim. Tutamayacakları sözler veriyorlar, sözlerinin arkasında durmuyorlar ve bu seferde bu verilen iki önemli sözün ve büyük projenin de yapılacağına inanmıyorum. Bu söylenen projeler Sakarya için çok fazla önemli, Sakarya’nın gelişmesinde öncülük yapabilecek önemli büyük projelerdir. Ama inanmıyorum ki bunlar yapılsın çünkü ikisi de daha hala askıda bir senedir bu projeler hakkında herhangi bir hareketlenme ve icraat göremiyoruz. Eğer bu projeler gerçekten yapılırsa Sakarya trafik açısından çok fazla rahatlayacak ve belli zamanlarda olan belirli kilitlenmeler olmayacak. Sağlık açısından da büyük bir adım atmış olacağız.”

 

 SÖZ VERİLDİ YAPILMADI

Osman Türedi: Sakarya’da verilen proje sözlerinin yapılacağına inanmıyorum. Şimdiye kadar pek çok sözler, vaatler verildi ama hiçbir şekilde hiç biri yapılmadı. Yapılan tek şey yolları, çarşıda ki park alanlarını güzelleştirmek. Evet, bunlarda çok güzel şeyler ama bunlardan daha önemli verilen sözler var eski Başbakanımız Ahmet Davutoğlu, bin yataklı hastane sözü vermişti ve hala bununla ilgili hiçbir gelişme göremiyorum. Bunun dışında görev süresi bitiyor görev süresi bittikten sonra zaten isteseler de yapamayacaklar. Yeni seçimler olacak, seçimlerde yeni vaatler verilecek onlarda bu iki proje gibi yapılacağı günü bekleyecek ama hiçbir şekilde yapılmayacak ve halkın dört gözle beklediği bu önemli projeler çöpe atılacak. Bu yüzden ben artık hiçbir vaade inanmıyorum.

HER ŞEYİN ZAMANI VAR

Canip Hoşafçı: Sakarya için verilen sözlerin tutulacağına inanıyorum. Belediye başkanımıza ve devletin başındaki başkanlarımıza güveniyorum ve sözlerini tutacaklarını biliyorum. Vatandaşlarımızın sadece biraz sabretmelerini bekliyorum çünkü öyle hemen yapılabilecek küçük projeler değil bunlar bin yataklı tam teşkilatlı bir hastane ve tren raylarının yerin altına alınmasından bahsediyoruz bir aylık iki aylık projeler değil bunlar. Vatandaşlarımızın bu yüzden biraz daha sabırlı ve anlayışlı olmalarını diliyorum. Bakın İstanbul’a verilen sözler bir bir yerine getirildi elbet ki sıra Sakarya’ya geliyor bu işler hemen olacak işler değil her şeyin bir zamanı var ve beklememiz lazım. Devletimizin her zaman her aşamada sürekli yanında olmamız ve desteklememiz gerekir.

BÜYÜK PROJELER HEMEN YAPILMAZ

Ahmet Akçay: Sakarya’ya verilen sözlerin yapılacağına canı gönülden inanıyorum. Devletin başında ki yöneticiler böyle çalıştığı sürece her şey yapılır üstüne daha fazlası da yapılır. Yapmaz diyen kişiler Sakarya’nın bataklık bir araziden ibaret olduğunu hatırlamıyorlar herhalde. Birde şimdi ki haline bakın şuan Sakarya Büyükşehir olarak geçiyor ve yaşanabilir en güzel şehirlerden birisidir. Bu şehre yapılacak daha çok şey var ama biraz zaman tanımamız gerekiyor.  Verdikleri sözler çok büyük projeler. Sakarya’da tren raylarını yeraltına almak herkesin harcı değildir. Bu proje trafiğe ve otopark sorununa çok fazla rahatlık getirecek.   Bin yataklı hastane ise Sakarya’yı sağlık açısından yükseklere taşıyacak bir proje ama bunların yapılması içinde tabi ki de zamana ihtiyaç var.

ARTIK ŞAŞIRMIYORUZ. ALIŞTIK

Naci Toyğar: “ Verilen bu sözlerin yapılmasını tabi ki de herkes gibi bende çok isterim çünkü çok güzel ve çok yararlı projeler bunlar. Evlerimize trafik sorunu olmadan rahat gideriz, hastaneye gittiğimizde çektiğimiz onca sorunu yaşamayız.  Ama şuan sözlerini tutmadıkları için Sakarya’nın trafiği iş giriş çıkış saatlerinde felç oluyor ve hareket edemeyecek duruma geliyor. Benim acil bir hastam olduğunda hastaneye götürürken trafikten ayrı dert hastaneye gittiğimde hastanede ayrı dert ve sıkıntılar yaşıyoruz. Bir söz verildiğinde tutulması gerekiyor eğer yerine getiremeyeceksen söz vermemen gerekir diye öğretti bize büyüklerimiz. Ama öyle bir alıştırmışlar ki artık verilen vaatler ve sözler yerine getirilmediğinde pek şaşırmıyoruz çünkü halk buna alışmış.

SAĞLIKTA GERİ KALDIK

Remzi Deniz: Sakarya’ya yerine getirilemeyecek sözler verip umutlandırmasınlar insanları. Evet, Sakarya halkı bu hükümetin sonuna kadar arkasında ve sonuna kadar da güveniyor. 15 Temmuz da bunu en açık şekilde gördük zaten. Ama artık bu hükümetin vaatlerini gerçekleştirmesi yerine getirmesi gerekiyor.  Sakarya halkı artık vaat değil icraat istiyor. Şehrimiz çok fazla göç alıyor ve bu da nüfusun artmasına sebep oluyor ama Sakarya gelişme konusunda yerinde sayıyor.  Şehrimize sözü verilen bin yataklı hastanenin artık gerçekten icraata geçmesi gerekiyor çünkü sağlık bakımından da geri kalmış bir şehir. Tren raylarının yeraltına alınma konusu da, göçlerden dolayı oluşan bu trafik kalabalığını rahatlatır. Umarım verilen bu sözler en kısa zamanda yerine getirilir.

Yıldız SÖYLEMEZ- Mecit TOYĞAR

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız