SRT Yayın Akışı - 16.11.2018

“ANALAR AĞLAMASIN”30 Aralık 2016 - 10:41, Cuma


Ardı ardına gelen şehit haberlerinin tüm ülkeyi yasa boğduğuna dikkat çeken esnaf, “Hiçbir çocuk, annesiz babasız kalmasın. Bu yıl hiçbir anne çocuğu yerine toprağa sarılıp ağlamasın” diyerek 2017’den umutlu olduklarını ifade etti.

Gazetemiz muhabirleri esnafa 2017 yılından beklentilerini sordu. Yeni yıla dair hayallerini ve umutlarını anlatan esnafın ortak temennisi ise barış ve huzur dolu bir yıl oldu. 2016 yılının terör ve kötü olaylarla geçtiğini hatırlatan esnaf, ekonomik olarak da yaşadıkları bunalımdan kurtulmayı dilediklerini söyledi. Ardı ardına gelen şehit haberlerinin tüm ülkeyi yasa boğduğuna dikkat çeken esnaf, “Hiçbir çocuk annesiz babasız kalmasın. Bu yıl hiçbir anne çocuğu yerine toprağa sarılmasın” dedi.

“Ekonomimiz düzelsin”

Mustafa Kotan: 2017’nin ucuz bir yıl olmasını diliyorum. Şu son bir yılda ev kiraları aldı başını gidiyor.  Nasip olursa bu sene evleneceğim ama daha bekârken geçim sıkıntısı yaşıyorum. Evlendikten sonra sorumluluğum iki kat artacak. Oturdum ‘Ne yapabilirim?’ diye düşünüyorum. Umarım,  2017 ekonomide artış yaşayacağımız bir yıl olur.

“Canımız yanmasın”

Davut Çiçek: Yeni yıldan herkesin beklentisi farklıdır. Kimisi evlenmeyi düşünür, kimisi araba alayı  ama benim tek beklentim 2016’yı geride bırakarak 2017’nin hayırlı bir yıl olmasıdır. Ülkemde artık hain saldırılar olmasın onlarca yüzlerce ocağa ateş düşmemesidir. Bu yeni yılda canımız yanmasın artık onun dışında hiçbir isteğim yok.

“Atanmak istiyorum”

Emrah Şahin: Ben coğrafya öğretmenliğinden mezunum ama atanamadığım için babamın yanında balık satıyorum. Ben babamın yaşadığı zorlukları görerek okudum, öğretmen oldum ama atama olmadığı için balıkçılık yapıyorum. Yeni yılım uğurlu olmasını istiyorum umarım bu sene kendi mesleğimi elime alma şansım olur ve yeni yıl ülkem içinde yeni bir başlangıç olsun. Bu yıl hiçbir anne çocuğu yerine toprağa sarılmasın.

“Bu millet uyandı”

Burak Çay: 2017 yılında içimizde ki bütün hainlerin temizlenmesini diliyorum. Biz hepimiz kardeşiz unutmayın bunu. Bir arada mutlu yaşayabilmek varken birbirimizi yok etmeye çalışıyoruz. Hainlerin asıl istedikleri de bu zaten milletimizi bir birine düşürmeye çalışıyorlar ama biz onlara fırsat vermeyiz. Bu millet uyandı. Yeni yıl yeni bir başlangıç olsun ülkeme hayırlı bir yıl olsun inşallah. Tek istediğim ve beklentim budur.

“Şehitlerimiz olmasın”

Osman Kayıkçı: 2017’de en büyük hayalimi gerçekleştirmek istiyorum. Türkiye’mden başlayarak bütün dünyayı gezmek istiyorum. Bunun için gerekli olan her şey hazır olmak üzere bir sorun çıkmazsa hayalime kavuşmuş olacağım bu sene. Ve tabi ki de ülkeme hayırlı bir yıl olsun. Hiçbir aileden şehit çıkmasın, aileler evlatlarını kaybetmesin en büyük beklentim ve isteğim budur.

“Ülkeyi bölemeyecekler”

Oktay Çiçenkdenk: 2017’de kendi ürünlerimi üretebileceğim bir iş yeri açmak istiyorum. Burada kendi imalatım olan mobilyaları satışa sunmak istiyorum. Ve en önemlisi de 2017 yılında yaşadığımız kara olayları tekrar yaşamak istemiyoruz. Ülkemizi bölmek için birçok hain saldırıda bulundular ama unutmasınlar ki bu ülkeyi hiçbir zaman bölemeyecekler.

“Önümüzde duramazlar”

Cevdet Karaaslan:  2017’de hain saldırıların olmamasını diliyoruz. Onlarca hatta yüzlerce şehit verdik. Ailelerin ocaklarına ateş düşürdüler. Ülkeyi bölmeyi istediler milletimizi, birbirine düşürmek istediler ama milletimiz böyle bir şeye izin vermez biz bir olduk mu kimse duramaz önümüzde. İnşallah bu sene ülke rahat bir yıl geçirir.

“Şehitsiz bir yıl olsun”

Üveyz Yazıcı:  2017’ de kendim için Avrupa Kickboks şampiyonasına katılacağım inşallah, ülkemizin şanlı bayrağını göklerde dalgalandırmayı ümit ediyorum. Allah yardımcım olsun. Ülkemiz içinde patlamasız, şehitsiz bir yıl olmasını diliyorum. Hiçbir annenin yüreği 70 milyonla beraber ağlamasın. Hiçbir bebek babasız annesiz kalmasın, yüreğimiz yanmasın.

Yıldız SÖYLEMEZ-Mecit TOYGAR

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız