SRT Yayın Akışı - 16.11.2018

CANIMIZ YANSA DA TERÖR BİZİ YILDIRAMAZ8 Ocak 2017 - 11:23, Pazar


Adapostası muhabirleri sokağın nabzını tutmaya devam ediyor.

Muhabirlerimiz üst üste yaşanan terör saldırıları ve korku propagandasını Sakaryalılara sordu;  “ Sokağa çıkmaktan korkuyor musunuz?” Vatandalar, sokağa çıkmaya devam edeceklerini belirterek, “ Canımız yansa da terör bizi yıldıramaz, terör bizi korkutamaz, biz terörü korkuturuz.”

Vatandaşlar, Terörün amacı birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi zehirlemektir. teröre asla ve asla boyun eğmeyeceğiz. Ancak bizler milletçe soğukkanlılığımızı muhafaza etmek, birbirimizle daha fazla kenetlenmek suretiyle, bu tür kirli oyunlara asla geçit vermeyeceğiz. Bu süreçte kaybettiğimiz her bir can, yüreğimizi dağlamakla birlikte,   terör bizim birlik ve beraberliğimizi asla bozamayacak ve amaçlarına asla ulaşamayacaklardır”

KORKUP EVİMİZE SAKLANMAYIZ

ALİ HAYDAR: Burası Türkiye Cumhuriyeti. Biz Türk milletiyiz. Hiçbir hain bizi kendi vatanımızda korkutamaz, yaptıkları kalleşçe eylemlerle yıldıramaz.  Bizim kan dökerek aldığımız bu mukaddes toprakları iki patlama yaptılar diye onlara mı bırakacağımızı mı sandılar? Her karışında Türk kanı var bu toprakların. Atalarımızın, şehitlerimizin emaneti bu vatan bize. Korkup evimizde saklanmayız, göğsümüzü gere gere başımız dik bir şekilde yürürüz biz yollarda.

ECDADIMIZA İYİ BAKSINLAR

ÖMER KESTANE: Ülkemize yapılan hain saldırılardan korkuyoruz evet, ama bu korku şehit verme korkusu. Evimizden çıkmama gibi bir korkumuz yok olmayacakta. Bizim ecdadımıza iyi baksınlar, kafalarını çevirip geçmişimizi okusunlar, bu vatanın bir karış toprağı için canımızı vermeye hazırız biz.  Bu kutsal topraklar atalarımızdan emanet, bizde canımız pahasına bu vatanı koruyacak ve gelecek nesillere emanet edeceğiz. Kimse bu torunları hafife almasın. Biz zorluklar karşısına tek tek değil bir olur çıkarız.

KORKMUYORUM VE KORKMAMALIYIZ DA

FERHAT IŞIK:  Korkmuyorum ve korkmamalıyız da. Böyle haince saldırılarla yıldırmaya çalışıyorlar bizi. Bunlarla mücadele etmeli bütün Türkiye bir olmalı birlik olmalı. Bu zihniyetlere teslim olmamalıyız. Türkiye bir bütündür Laz’ıyla, Kürt’üyle, Çerkez’iyle, Manav’ıyla herkes birdir eşittir. Zorluk olduğunda, bir sorun olduğunda bu milletler toplanır bir olur ve bütün zorlukları aşar. Kimse bizi evimizden çıkamayacak kadar korkutamaz.

KORKU BİZİ GÜÇSÜZ KILAR
ELİF BORA: Sokağa çıkmaya tabi ki de korkmuyorum.  Korku bizi her zaman güçsüz kılar.  Bizler korkmak yerine mücadele etmeli bizi bölmeye çalışan kansızlara inat dimdik ayakta durmalıyız. Sokakta yürürken bile bizi ölümle burun burunu getiren soysuzlara haddini bildirmeliyiz. Ama bunu tek tek birey olarak yapamayız birlikte, tek bir yürek halinde yapabilir başarabiliriz. Biz Türk milletiyiz bizim milletimizin geçmişi şanlı ve onurlu. Bunu hiç kimse değiştiremez.

DIŞARI ÇIKMAYA KORKAR OLDUK

İHSAN KARAŞAH: Ülkemizde son zamanlarda daha fazla artan hain saldırılardan dolayı dışarı çıkmaya korkar olduk. Neredeyse her hafta yüzlerce sivil vatandaşlarımız ölüyor ve polislerimiz şehit oluyor. Ne zaman? Nerede? Patlama olacak bilmiyoruz ve bu bizi çok fazla korkutuyor. Artık dışarı çıkarken kalabalık yerlerde durmamaya çalışıyorum.  Patlama haberlerinden dolayı içimde biraz korku birikti aslında buna da korku diyemeyiz biraz yaşama endişesi.

GÜVENLİK ZAFİYETİ VAR

BAHATTİN KARAKUŞ: Ülkemizde yaşanan hain saldırılar yüzünden dışarı çıkmaya neden korkayım ki? Burası benim vatanım benim topraklarım korkacak biri varsa eğer o da bu kalleş hainlerdir. Ülkemizin biraz güvenlik zafiyeti var. Hainler doğu illerinden giriş yaparak Anadolu’ya batıya kadar geliyorlar ve hiçbir şekilde yakalanmaları söz konusu olmuyor zaten yakalansalar bu kadar fazla intihar saldırısı olmaz.  Güvenlik güçlerimizin biraz daha sıkı bir şekilde çalışması gerekiyor diye düşünüyorum.

TÜRK’ÜZ ONURLUYUZ, GURURLUYUZ

SÜLEYMAN TOK: Türk’üz onurluyuz, gururluyuz. Biz biriz, birliğiz, bütünüz, tek yürek tek yumruğuz. Hain saldırılar yapıp bizi korkutacaklarını sanıyorlarsa yanılıyorlar. Biz bir ölür bin diriliriz. Bu vatan için gerekirse hepimiz canımızı veririz. Biz Türk milletiyiz bizim korktuğumuz ve korkacağımız tek bir şey vardır o da Yaradan’dır.  Biz bir tek Yaradan’ın karşısına çıkıp hesap vereceğiz başka kimseye hesap vermeyiz. Kimse bizi yıldıramaz.

GÜVENLİK SIKLAŞTIRILSIN

SERAP KASAP: Sakarya nüfus olarak küçük bir şehir kalkıp da burada haince bir saldırı yapacaklarını düşünmüyorum. Genellikle büyük ve kalabalık şehirleri hedef alarak intihar saldırılarında bulunuyorlar. Ve istedikleri gibi onlarca hatta yüzlerce insanın canını alıyorlar, ana ocaklarına ateş düşürüyorlar. Ben terör olaylarından korkmuyorum bu vatana canımız feda. Ama artık böyle olaylar olmasını istemiyoruz ülkede ki güvenliğin sıklaştırılmasını canların yanmamasını istiyoruz.

BÜYÜK ŞEHİRLERİ HEDEF ALIYORLAR

 SİNAN DURSUN:  Sakarya küçük ve fazla gelişmiş bir şehir değil. Burada haince bir saldırını yapacaklarını düşünmüyorum. Bu yüzden sokağa çıkmamak gibi bir düşüncem yok. Her seferinde İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük şehirleri hedef alıyorlar. Çünkü buralarda yapılan saldıralar insan çokluğundan ve can kaybının fazla olmasından dolayı çok fazla ses getirecektir. Zaten istedikleri şey de tam olarak bu. Ama unutmasınlar ki böyle olaylarla ülkemizi bölemez bizleri birimize daha fazla kenetlerler.

BİZ KORKMAYIZ KORKUTURUZ

AHMET KEŞİŞ:  Sakarya halkı bir patlama ile bölünecek bir halk değil tam tersi birbirine daha fazla kenetlenen bir millet. Biz bu vatan için doğduk bu vatan içinde ölmeye hazırız. Hem Sakarya’nın güvenlik güçlerine sonuna kadar güveniyorum gereken bütün tedbirleri alıyorlar ve güvenliği hiçbir zaman elden bırakmıyorlar. Ve halkımızda görüldüğü üzere sokaklarda kimse kimseden korkmuyor başı dik bir şekilde istedikleri gibi istedikleri yerlere gidebiliyorlar. Unutmayın biz Türk’üz. Biz korkmayız korkuturuz.  

Mecit TOYGAR- Yıldız SÖYLEMEZ

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız