SRT Yayın Akışı - 16.11.2018

STAT ARAZİSİNE NE YAPILSIN?12 Şubat 2017 - 13:49, Pazar


Yerine AVM ve rezidans yapılmasıyla gündeme gelen ve TOKİ’ye devredilen Atatürk Stadının yerine ne yapılacağı henüz netleşmedi.

Stat arazisinin imara açılmasını vatandaşların değerlendirmesini istedik ve “Stat arazisinin yerine sizce ne yapılmalı?” diye sorduk. Bazı vatandaşlar arazinin konut alanı olarak değerlendirilmesini isterken, bazıları ise alanın yeşil alan olarak kalması gerektiğini söyledi.

BÜYÜK VE GÜZEL BİR LUNAPARK

SÜLEYMAN BEL: Sakarya’da pek fazla eğlence yeri bulunmuyor. Bu nedenle eski stadın yerine ne ev yapılmasını isterim, ne de konut yapılmasını. Bence bunların yerine büyük ve güzel bir lunapark inşa edilmeli ki sosyal hayat ve eğlence yerleri artsın. İnsanların zaman geçirebilecekleri, boş vakitlerini eğlenceli bir şekilde değerlendirebilecekleri bir ortam oluşsun.

EN İYİ ŞEKİLDE DEĞERLENDİRİLMELİ

TANJU ÖZKAN: Sakarya doğa ile iç içe bir şehir olduğu için yeşil alan fazlasıyla bulunuyor. Bunun yanı sıra şehir merkezinde yeterince büyük ve kullanışlı Kent Park da var. Fakat böyle alanlar kötü amaçlar için çok fazla kullanılıyor. Bunun için de buraların en iyi şekilde değerlendirilmesi için TOKİ’nin gerekli çalışmaları yapacağını düşünüyorum.

EĞLENCE MERKEZİ YAPILMALI

ELİF BORA: Sakarya’da eğlence merkezi yok denilebilecek kadar az. İnsanlar ailesiyle ve ya gençler arkadaşlarıyla beraber güzel zamanlar geçirmek istiyor fakat yer olmadığı için çoğu zaman dışarı çıkamıyor. Çocuklarımızla eğlenceli vakitler geçirebileceğimiz yer sayısı yetersiz. Bu nedenle de oralara yeşil alan ya da konut yerine büyük ve güzel bir eğlence merkezi yapılabilir.

KONUT OLURSA DAHA İYİ OLUR

ÖMER ŞAHİN: Ülkemize son yıllarda gelen Suriyelilerin de etkisiyle kira fiyatları yüksek miktarda artış gösterdi. Buna şehrimiz Sakarya da dâhil. Geçen yıllara oranla kira fiyatları neredeyse yüzde yüz bir artış gösterdi. Bu nedenle de eski stadın yerini TOKİ’nin değerlendirmesi daha iyi ve verimli olacaktır diye düşünüyorum.

GÜZELLİKLERE GÜZELLİK KATMAK BİZİM ELİMİZDE

YAVUZ TOYĞAR:  Şehrimiz tarihi, olağanüstü mimarisi ve doğa güzellikleriyle her zaman göz önünde bulunan bir yer. Bu güzelliklere güzellik katmak da bizim elimizde. Eski stattan kalan yer ile mesire birleştirilerek, güzel ve işlek bir yer oluşturulabilir. Bunun yanında düğün salonu, eğlence merkezi ve dere de restorasyon çalışmasından geçerek çok güzel bir mimari yapı ortaya çıkarabilirler diye düşünüyorum.

ŞEHRİMİZ İÇİN DAHA ESTETİK OLUR

BURAK ÇAY: Böyle büyük ve merkezi bir yerin tabi ki de yeşil alan olarak değerlendirilmesi şehrimiz için daha estetik olur. Fakat şu da var ki tam karşısında Kent Park var yalnız nasıl kullanıldığı ne yapıldığı belli değil. Güvenlik var ama yetersiz. Böyle yerlerde en önemli şey güvenliği sağlamaktır. Bu nedenle de güvenliği sıkı olan büyük bir yeşil alan yapılabilir.

KONUT DEĞİL OKSİJEN GEREKLİ

SEMİH BABALI: Şehir merkezinde yeterince konut ve AVM var. Bizlere konut değil oksijen gerekli. Oksijeni de ağaçlardan ve yeşilliklerden alırız. İnsanlar taş binalara baka baka ciğerleri de kalpleri de taşlaşıyor. İnsanın içini ferahlatacak insanı sakinleştirecek ve içini huzur dolduracak yerler yapılmalı. Böyle yerler de yeşil ve ormanlık alanlardır diye düşünüyorum.

 Yıldız  SÖYLEMEZ- Mecit TOYĞAR

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız