SRT Yayın Akışı - 20.09.2018

YENİ SANAYİ SİTESİ GELİYOR2 Ekim 2017 - 10:18, Pazartesi


SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul, SAMİKOP (Sakarya Mobilya İmalatçıları Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi) Yönetim Kurulu'nu ağırladı. Kösemusul, Kaynarca'da mobilya organize sanayi siteleri ve ticaret bölgeleri kurulacağını açıkladı.

Ziyarette mobilya üreticilerinin daha uygun bir ortamda üretim yapabilmelerine yönelik bir üretim ve sanayi sitesine ihtiyaç duyulduğunu dile getiren SAMİKOP Başkanı Lütfü Sunman; ''ASEM Mobilyacılar Sanayi Sitesi gerek imalat alanlarının küçük olması gerek mağazalarla iç içe olmaları gerekse gelişen ve değişen şehir imarlarıyla şehrin içinde kalması nedeniyle mobilya imalatçılığı açısından verimsiz hale gelmiştir. 2012 yılından beri sektör, şehirde yer problemi sıkıntısı çekmeye başlamıştır. Mevcut imalatlar ve katma değerlerin bu sıkıntılar nedeniyle başka bölgelere taşınması nedeniyle şehir ekonomisine olumsuz yansımıştır” dedi. 

 DÜZENLİ İLERLEME

SAMİKOP yetkilileri süreç boyunca desteklerinden dolayı SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul'a teşekkürlerini sundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Kösemusul,  düzenli ve disiplinli bir sanayileşme anlayışı çerçevesinde tüm sektörleri ortak faaliyet alanlarında birleştirmeye yönelik Kaynarca Belediye Başkanı Zeynur Özel’in desteğiyle Kaynarca'da mobilya organize sanayi siteleri ve ticaret bölgeleri kurulacağını belirtti. Kösemusul, mobilya sektörünün Sakarya ticaretindeki önemine değinerek şunları dile getirdi: Çarpık sanayileşmenin önüne geçerek düzenli ve kontrollü bir şekilde ilerlemeyi hedefliyoruz.

 ÖNCÜ SEKTÖR

Rekabet avantajına sahip, marka değeri yüksek, istihdama ve ilimiz ekonomisine büyük katkıları olan mobilya sektörünü ülke genelinde ön plana çıkarmaya yönelik işbirliği çalışmalarımız neticesinde inanıyorum ki; Hem imalat hem de satış için rekabetçi ortam gelecekte çarpıcı bir şekilde farklı olacaktır. Mobilya sektöründe meydana gelen ekonomi, eğitim, rekabet, müşteriler, küreselleşme, çevreye verilen önem, teknolojik buluşlar, sosyal şartlar ve iş gücü gibi değişimleri yakından takip eden bu değişimlere öncü olan bir sektör haline gelecektir. Bu amaçla firmalarımızı geleceğe hazırlıyoruz. Mobilya imalatçılarına yönelik Kaynarca Bölgesinde kurulması planlanan sanayi sitesi bu çalışmaların start noktası olacaktır. İlimize hayırlı olsun. Çalışmalarımız aralıksız devam edecek.'' diye konuştu.  Alkan KUYAŞ

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız