SEÇİM AFFI BEKLENTİSİ24 Ocak 2014, Cuma

 

AF YOK

Sakarya Vergi Dairesi Başkanı Recep Alp, önceki gün yaptığı açıklamada vergi affı bekleyen vatandaşlara kötü bir haber vermişti. Alp’in vergi affının kesinlikle çıkmayacağını açıklamasına rağmen vatandaşlar af konusunda ümitli.
“ESNAFA ENGEL OLUR”
Esnaf olarak bizim bir beklentimiz var. Esnafın tek derdi vergisini verebilmek veremeyenler de devletin yaptığı bu yasalardan istifade ederek borçlarını ödemektir. Devletimiz bu konuda gerekli açıklamayı yaptı. Birinin A dediği yerde birinin C demesine gerek yok arada B harfi de var, yani uzlaşmaları gerek. Yoktur deyip kesip atmak borçlu olan esnafın ödemesine engel olur diye düşünüyorum.  (Dursun Baştürk)
“BELİMİZİ BÜKÜYOR”
Yani vergi yasasından umutluyuz inşallah olur da esnafın yüzü güler. Vergiler peşin vergi, kira vergileri olarak var, bunlar esnafın belini büküyor. Kış sezonundayız kış turizmi işi yapıyorum işler durgun fakat vergiler durmuyor. Af olacak diye açıklama oluyor sonra olmayacak diye, yetkililerden kesin bir açıklama bekliyoruz. (Osman Zor)
“AYDINLATSINLAR”
Esnafı aydınlatmaları çok iyi olur ikilemde kaldık, İnşallah buna kesin bir karar verir hükümet. Af biraz zor gözüküyor bu açıklamalar sonrası ama belki seçim için bir yatırım olabilir. (Sedat Karakoç) 

Bu haber toplam 1050 defa okundu.