SRT Yayın Akışı - 23.10.2018

ADLİYE MERKEZE 2. ÜNİVERSİTE CAMİLİ’YE19 Ekim 2017 - 10:28, Perşembe


MHP İl Başkanı Levent Bülbül, adliye binasının şehir merkezine taşınması önerisinde bulunarak, “Karaman-Camili bölgesi de boş kalmasın. 2. üniversite diyorsak, o bölgeyi de bir kampus haline getirelim” dedi

130 DÖNÜM ARAZİ

MHP İl Başkanı Levent Bülbül, parti binasında düzenlediği basın toplantısında şehrin gündemi ile ilgili değerlendirmede bulundu. Adliye binasının mevcut konumunun vatandaşlar açısından ulaşım konusunda büyük sıkıntılar yaşatması nedeniyle adliye binasının şehir merkezine yakın olması gerektiğini belirten Bülbül, “Milli Savunma Bakanlığı’na bağlı ağır bakım fabrikası 130 dönüme yakın bir arazi var.

HERKESE ÇAĞRI YAPTI

Bu arazi adalet sarayı için de vilayet binası için de yeni emniyet müdürlüğü binası için de değerlendirilebilecek bir arazidir. AKP milletvekillerine, belediye başkanlarına ve sivil toplum kuruluşlarına sesleniyoruz. Hepsine teklifte bulunuyoruz. Bu işi merkeze taşıyalım. Karaman-Camili bölgesi de boş kalmasın. 2. üniversite diyorsak, o bölgeyi de bir kampus haline getirelim” şeklinde konuştu.

TOP DOLAŞTIRMANIN BİR ANLAMI YOK

MHP İl Başkanı Levent Bülbül, Ferizli Belediyesi’nin tarla vasfındayken sattığı arazilerin daha sonra TOKİ’ye devriyle ilişkin Ferizli Belediye Başkanı Ahmet Soğuk’un “TOKİ’ye herhangi bir talepte bulunmadık” açıklamasına ilişkin cevap verdi. Bülbül,” TOKİ’nin verdiği cevap ve belediyenin talep yazası da bizim elimizdedir” dedi.

YEDİNİZ DEMEDİK

 27.02.2017 tarihli belediyenin TOKİ’ye göndermiş olduğu yazıda bu proje için kendisinin bizzat talepte bulunduğu, bu şahıs arazisi üzerinde bir toplu konut projesiyle ilgili kendisinin talep kar olduğunu, biz TOKİ’nin verdiği cevaptan da açıkça anlıyoruz.Bunların bu kadar net olduğu bir ortamda bunlara itiraz etmenin bir manası olmadığı görüşündeyiz. Biz kimseye şunu yediniz bunu çaldınız demedik. Biz buradan rant kokusu geliyor dedik. Amacımız bu konuyu polemik malzemesi haline getirmek değil. Burada top dolaştırmanın bir anlamı yok. Ahmet Soğuk’un söylediklerinde samimi ise İçişleri Bakanlığından Müfettiş ile soruşturma izni istesin” dedi.

BÜLBÜL  ADLİYE SARAYI İÇİN ADRES GÖSTERDİ

 Deprem sonrasında kurulan Yenikent bölgesinde kurulan yeni vilayet hem gidiş hem de gelişte fiziksel problemler yaşandığını  belirterek, Milli Savunma Bakanlığına bağlı ağır bakım fabrikası 130 dönüme yakın bir arazi var. Bu arazi adalet sarayı için  uygun bir yer” dedi

Bülbül,” Bugünü şehir merkezinden oraya gidip gelmek 35 km yakın yol yapmak demektir. Bunu dile getirdiğimizde bizlere ilk söylenen şey ‘Bulun bir arazi oraya yapalım’ bunu daha önceden dile getirenler de oldu. Biz de şunu diyoruz ki, Milli Savunma Bakanlığına bağlı ağır bakım fabrikası 130 dönüme yakın bir arazi var. Bu arazi adalet sarayı için de vilayet binası için de yeni emniyet müdürlüğü binası için de değerlendirilebilecek bir arazidir. Bu araziye neden böyle bir şey düşünülmüyor. Hafif raylı sistemin oluşulabileceği bir bölge şuan hazırda ADARAY hattımızın olduğu terminale, şehirlerarası otobüs terminaline, tren garına yürüme mesafe olan bir bölgenin değerlendirilmesi akıllara zarar bir durumdur.

BÜYÜK BİR KAZANÇ

 Burayla alakalı her hangi bir tasarruf yok bu bölge adeta uyutuluyor buraya biz kamu binalarının ve kamu hizmetleri için bir merkez haline getirmez buraya. Sakarya’ya büyük bir kazanç sağlamış oluruz bunu buradan teklif ediyoruz. AKP milletvekillerinden belediye başkanlımızdan sivil toplum kuruşumuza sesleniyoruz ve hepsine teklif de bulunuyoruz bu iş merkeze taşıyalım karaman camili bölgesi de boş kalmasın oraya da 2. üniversite diyorsak o bölgede de orayı bir kampus haline getirelim” diye konuştu.

ADA TRENİ ŞEHRE GİRMELİ

Ada trenin şehir merkezine girmesini ve mevcut tren garın faal bir şekilde muhafaza edilmesinden yana olduklarını sözlerine ekleyen Bülbül şunları kaydetti;” Bu şehrimiz açısından önemli harekettir. Adapazarı’nın Adapazarı olması noktasında önemli bir semboldür. Bunun yanı sıra şehrimizde muhakkak hafif raylı sistemini acilen başlatmalıdır. Hala bu sistem zarar eder, kazançlı olmaz gibi yorumlarda bulunmak şehrin gerçeklerine ve Sakarya’daki büyüme ivmesine aykırı bir anlayıştır. İlimize bu yatırımları yapmamız lazım ki ondan sonra Sakarya daha sıhatlı bir şekilde büyüsün. Sakarya’nın bu hüviyete kazanması hepimize kazandırır.”dedi. Saim İŞÇİ  

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız