SRT Yayın Akışı - 23.10.2018

HAFİF RAYLI SİSTEM KURULMALI19 Ekim 2017 - 11:52, Perşembe


Demokrat Parti Sakarya il Başkanı İsmail Ergül, Sakarya’nın kimlik kazanması için ciddi çalışmaya ihtiyaç duyulduğunu söyledi.

Ergül, “Hafif raylı sistemler sosyal adaletini, müzeler şehrin tarihini, meydanlar ise şehrin demokrasisini gösterir Bu üçlü şehre kimlik kazandırır. Şuan ki mevcut şartlarımız ne yazık ki bu üçlüden bazılarına yoksun. Özellikle hafif raylı sistem olmazı olmazdır. Sakarya’da çok güzel projeler geliştirilebilir. Bu şehir hafif raylı sisteme fiziki olarak en uygun şehir. Yeni bulvarlarla birlikte raylı sistem ağ gibi örülmeli. Sakarya’mızı marka şehir yapabilmesi için öncelik olarak trafiğimiz rahatlamamız lazım. Şehir merkezi kısmen ulaşıma katkı sağlayacak ilimize marka değer katacak hafif raylı sistemin şehre kazandırılması ve turizme büyük katkı sağlayacak kültürel projeler yapılmalı. Hafif raylı sistemleri üretecek firmalar şehrimizde olmasına rağmen, komşu illerimizin tamamında raylı sisteme geçilmektedir. Bizde ise tam tersi, şehir içerisindeki tren garın kaldırılması tartışılıyor. TÜVASAŞ ve Hundaı EUROTEM gibi hafif raylı taşıt yapabilecek fabrikalarımız var. Bunları iyi değerlendirmeliyiz. İlimize hafif raylı sistemi kazandırılması için sadece yerel yönetimler değil, milletvekillerimizde elini taşın altına koymalıdır.”dedi. Saim İŞÇİ

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız