SRT Yayın Akışı - 10.12.2018

VALİ BALKANLIOĞLU BASINLA BULUŞTU13 Kasım 2017 - 15:08, Pazartesi


Vali İrfan Balkanlıoğlu, yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Basının çok önemli bir görev üstlendiğini söyleyen Vali Balkanlıoğlu, Arkamızda büyük bir basın gücü var, Çünkü birçok yolsuzluk veya eksikler basın yoluyla ortaya çıkıyor. En kötü şey d

BASINLA SÜREKLİ TEMAS HALİNDEYİZ.

 Vali İrfan Balkanlıoğlu, Sakarya İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ile İl Jandarma Komutanı Albay Cengiz Yiğit Serdivan’da gerçekleştirilen programda basın mensuplarıyla bir araya geldi. 4 Temmuz’da Sakarya Valiliği görevine başlayan İrfan Balkanlıoğlu, “Basınla sürekli temas halindeyiz. Yaptığımız söylediğimiz her şey manşetlere taşınabiliyor bu yüzden önemli basın bizim için. Arkamızda büyük bir basın gücü var. Birçok eksik ve yanlış işi basın sayesinde görüyoruz.En kötü şey denetimsizliktir. Denetimsizlik olmayınca insanlar o kadar kötü hatalar yapıyor ki zaman geçince insanlar kendilerini Tanrı zannediyor. Fakat insanlar gazetecilerden korkuyorlar. Ya basına düşersek korkusu oluyor. Bu durumda insanların ister istemez bir şey yaparken bir kez daha düşünmelerine sebep oluyor” dedi.

BİZİM İÇİN HERKES EŞİTTİR

Hakkında birçok ulusal gazetede çıkan ve bazı köşe yazarlarının yazılarında eleştirdiği ‘Vali Tekbirlerle Karşılandı’ haberiyle ilgili olarak konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Yalan yanlış haber yapanlarda var fakat arada yanlış yapanlar var diye bunu tüm gazeteciler için genelleme yapamayız. Sakarya basınını ben takip ediyorum görüyorum makul, seviyeli ve güzel bir çizgide devam ediyor. Olayları bazen başka yerlere çekebiliyorlar. Ben haklının yanındayım her zaman sizlerde beni zamanla tanıyacaksınız. Sizleri tanıdığıma çok memnun oldum. Sizleri destekliyorum. Hangi görüşten olursanız olun bizim için herkes eşittir “ ifadelerini kullandı.

ADLİYE BİNASI YAPILACAK

Yeni Adliye Binası yatırımının rafa kalktığı iddialarıyla ilgili bilgilendirme yapan Vali Balkanlıoğlu, Yeni Adliye Binası, Valilik yanındaki arazide yapılacak. Bu konuda kesinlikle bir durdurulma söz konusu değil.

Yeni Adliye Binası yatırımının rafa kalktığı iddialarıyla ilgili bilgilendirme yapan Vali Balkanlıoğlu Cumhuriyet Başsavcısı Lütfü Dursun ile görüştüğünü ve yatırımla ilgili bir sıkıntının olmadığını belirterek, “81 İlin Valisi Ankara’da toplandığında tasarruf tedbirleri hakkında konuşuldu ancak bu zaruri ihtiyaç olmayan ve başlanmayan projeler için yapımı ertelenmesi konusunda. Yeni Adliye Binası, Valilik yanındaki arazide yapılacak. Bu konuda kesinlikle bir durdurulma söz konusu değil. Yapılmayacağına yönelik çıkan söylentilerde asılsız” şeklinde konuştu.

BAŞKAN TOÇOĞLU İKNA EDİLMEYE ÇALIŞILIYOR

 Adapazarı Ekspresi’nin şehir merkezine kadar gelmesiyle ilgili olarak kendisine yöneltilen soruyu cevaplayan Vali Balkanlıoğlu, “Bu konuyla ilgili olarak gerekli çalışmalar yapılıyor, yoğun olan şehir trafiği ile ilgili projeler hazırlanıyor. Bu trafik yoğunluğu sorununun alt ve üst geçitlerle çözülebileceği belirtiliyor. Hazırlanan bazı projeler var, bu konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu ikna edilmeye çalışılıyor” dedi.

SAKARYA’YA YAKIŞMIYOR

Kentte 2 günde 3 cinayetin işlenmesi ve asayiş olaylarının artmasıyla ilgili konuşan Balkanlıoğlu,"Çok sakin bilinen yerlerde bile bazen cinayetlerde işlenebiliyor. Son bir hafta içersinde ilimizde 5 kişi öldürüldü. Bu hakikaten bizleri üzdü. Sakarya’ya yakışan bir şey değil’dedi.

Suçsuz insanla suçlu insan arasında çok ince bir çizgi  olduğunu ifade eden  Vali  Balkanlıoğlu, “ Çok basit bir olayda bile insanlar suç işleyebiliyorlar. Her insanın başına polis dikemeyiz. Düşünün ki birden fazla evde cinayet işlenmiş. Şimdi her evden evin içine polis mi tutacakta koruyacak? Bu biraz eğitim ve kültür meselesi. Bu konularda insanlarımızın hak ve adaletlerin yasal zemininde araması lazım. Birisi size kızdı diye sövmek veya tehdit etmek değil adalet mekanizmalarını kullanmaları gerekir. Son bir hafta içersinde ilimizde 5 kişi öldürüldü. Bu hakikaten bizleri üzdü. Sakarya’ya yakışan bir şey değil bu olay. Ama bu olaylar güvenlik tedbirliğin yetersizliğinden kaynaklanan hadiseler değil” diye konuştu.

BU RİSKE KİMSE GİREMEZ

Vali Balkanlıoğlu, son zamanlarda çok konuşulan bazı okulların hasarlı olduğu tartışmalarıyla ilgili, de "Bütün okullar bildiğim kadarıyla elden geçirilmiş olmalı deprem açısından. İl Milli Eğitim Müdürümüzle görüştüm. Bir okulumuz boş yıkılıp yenisi yapılacak. Diğer okulların güçlendirme çalışmaları devam ediyor. Yani herhangi bir okulda oturulamaz raporu olup ta öğrencilerin devam ettiği durum söz konusu olmaması lazım. Bu riske kimse giremez. Burası deprem bölgesi, elbette hasarlı binalar var. Çocukların hasarlı binalarda eğitim görmesine müsaade edilmesi mümkün değil. Araştıracağım bu konuyu" diye konuştu.

KONU NETLEŞENE KADAR CEZA YAZILMAYACAK

Sakarya’nın asayiş bakımından değerlendirmesini yapan İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya ise, “Sakarya’da 2 konu üzerinde ciddi çalışmalar yapıyoruz” dedi.

İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya , “Sakarya’da 2 konu üzerinde ciddi çalışmalar yapıyoruz. Birincisi silahlanma, silah atma ikincisi ise yüksek ses çıkartan egzoz sistemleri bulunan araçlar. Her iki konuda da çeşitli çalışmalar yapıyoruz, yakalama ve ceza kesme dışında erken önleme ile ilgili bir çalışma grubu da kurduk ve çeşitli projeler geliştiriyoruz. Cam filmi konusunda zaten bu yasaktı, Bakanlık cam filmi yasağını kaldırmak için bir çalışma yaptı ancak asayiş olayları gibi olaylarda şüphelilerin takibi konusunda sorun yaşanabileceği gerekçesiyle bu yasak hiç kalkmadı. Şuan yasak olan cam filmiyle ilgili çalışma yapılıyor ancak bazı derecelere kadar izin verilmesinin planlandığını biliyoruz. Bizde Sakarya Emniyet Müdürlüğü olarak bu konu netleşene kadar ceza yazmayacağız” ifadelerini kullandı. Haber  ve fotolar SAİM İŞÇİ

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız