SRT Yayın Akışı - 10.12.2018

ATATÜRK SEVDASI AKP'Yİ DE SARDI14 Kasım 2017 - 10:08, Salı


CHP Milletvekili ve Grup Başkanvekili Engin Özkoç, mecliste düzenlediği basın toplantısında 15 yılda hiç alışık olmadıkları şekilde Atatürk gündemiyle karşı karşıya olduklarını belirterek, Tablo bizim için memnuniyet vericidir. Atatürk sevdası, mecbure

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın yeniden Meclis Başkanlığına aday gösterilmesine ilişkin, "Bugüne kadar Atatürk'e, Cumhuriyete karşı söylemleriyle TBMM Başkanlığını yönetmeyi hak etmeyen bir Meclis Başkanı'dır. Hala talep ediliyor olması anlaşılır gibi değildir" dedi. Özkoç, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Irak'taki depremin acı verici olduğunu ifade etti. Sakarya Milletvekili olarak depremin acılarının ne olduğunu bildiğini belirten Özkoç, Irak ve İran'da deprem nedeniyle ölenlere rahmet, yaralılara şifa diledi.

GÜNDEM ATATÜRK

Son dönemde, 15 yılda hiç alışık olmadıkları şekilde Atatürk gündemiyle karşı karşıya olduklarını ifade eden Özkoç, Atatürk'ün adının resmi törenlerde, Meclis açılışlarında anılmamasına, silah arkadaşları üzerinden üstü kapalı yaylım ateşine tutulmasına, Atatürk ve devrimlerinin müfredattan eksiltilmesine de tanık olduklarını savundu. Özkoç, ancak ilk kez, "Onu kimseye yedirtmeyiz." tarzında bir çıkışa tanıklık ettiklerini, bunun kendileri için memnuniyet verici olduğunu söyledi.

 ATATÜRK SEVĞİSİ

Özkoç, Atatürk'ün devrimleri ve modern Türkiye Cumhuriyeti hedefinin ortada olduğunu dile getirerek, vatandaşların son dönemlerde stadyumlarda, sokaklarda, evlerde, arabalarda ortak bir çığlık haline gelen Atatürk sevgisinin, temelde bir cumhuriyet sevgisi, ülkeye, geleceğe, hayata sahip çıkma çabası olduğuna işaret etti.

TABLO MEMNUNİYET VERİCİ

Cumhuriyetin tehdit altında olmasının, vatandaşların Atatürk'e daha fazla sarılmasına yol açtığını ifade eden Özkoç, sözlerini şöyle sürdürdü:"AKP ve onun Genel Başkanı, buradan yine bir CHP polemiğiyle kendisine hikaye çıkartmaya çalışıyor. Bizim bu tavır değişikliğinde gördüğümüz tek şey; halkımızın Atatürk'e ve Cumhuriyete sahip çıkışıdır. AKP'yi ve onun Genel Başkanı'nı Atatürk'ü ağzına almaya mecbur eden şey tam da budur. Tablo bizim için bundan ibarettir ve memnuniyet vericidir. Atatürk sevdası, mecburen de olsa artık AKP'yi de sarmaktadır."Özkoç, "AK Parti'nin, MHP'yi ittifaka zorlayıp zorlamayacağına" yönelik soruyu, "Bu ittifakı bugün görüyoruz, dün gördük, yarın da görmekte şaşırmayacağız" diye yanıtladı. Saim İŞÇİ

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız