SRT Yayın Akışı - 10.12.2018

TARİH YAŞAYACAK14 Kasım 2017 - 16:32, Salı


Elvanbey Zaviyesi’nin onarılıp halkın hizmetine sunulması için ihaleye çıkılıyor. 1450 yılında yapılan tarihi bina aslına uygun olarak restore edilecek.

SAHİP ÇIKACAĞIZ

Elvanbey Zaviyesi’nin restorasyon ihalesiyle ilgili açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Murat Kaya “Ecdadımızın yadigarına sahip çıkmamız gerekiyordu. Bizim belediye olarak restorasyon yapmak gibi bir yetkimiz yok. Geyve’de tarihimizi yaşatacağımız için mutluyum. Vakıflar Genel Müdürümüz Dr Adnan Ertem, Bursa Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek, Milletvekillerimiz Mustafa İsen ve Şaban Dişli’ye emeklerinden ötürü çok teşekkür ediyorum” dedi.

ASLINA UYGUN OLACAK

Kaya sözlerine şöyle devam etti, ‘‘Tarihi bina aslına uygun restore edildikten sonra cami olarak kullanıma girecek. Atalarımızdan miras tarihi binanın vatandaşların hizmetinde olması, korunması ve gelecek nesillere aktarılması için böyle bir uygulamanın doğru olduğunu düşünüyoruz” Bursa Vakıflar Müdürlüğü tarafından yatırım programına alınan ecdat yadigârı için 28 Kasım’da ihale yapılacak. İhalenin ardından 5 gün içerisinde yer teslimi yapılacak. Yer teslimiyle birlikte tarihi binada restorasyon çalışmaları başlayacak. Elvanbey Zaviyesi’nin restorasyon çalışmaları bir yıl içerisinde tamamlanacak. Saim İŞÇİ

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız