SRT Yayın Akışı - 19.10.2018

HENDEK'TEKİ ÇÖP TERFİ İSTASYONU FAALİYETE GEÇTİ14 Kasım 2017 - 16:34, Salı


Nuriye mevkiindeki çöp depolama alanını kapatan Hendek Belediyesi, ilçede günlük toplanan çöpleri yeni kurduğu terfi istasyonu ile direkt Adapazarı'na naklediyor.

1 MİLYON LİRALIK

Hendek'te kış aylarında 100 bin tonu, yaz aylarında ise 125 tonu bulduğu ifade edilen günlük toplanan çöp, presleme özelliğine sahip TIR dorseleriyle Büyükşehir Belediyesi çöp depolama alanına taşınıyor. Hendek Belediyesi, bu kapsamda çöp kamyonlarından TIR’lara nakil işlemi için kurduğu terfi istasyonunu faaliyete geçirdi. Büyükdere mevkiinde hayata geçirilen proje 1 milyon liraya mal oldu. Konuyla ilgili konuşan Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, "Maliyetin biraz yüksek olması, tesisin ileride dönüşüme hazır olmasıyla ilgili. İleride Büyükşehir çöpü kendi alırsa, yaptığımız bu tesis atıl kalmayacak. Burayı kapalı garaja dönüştürebileceğiz. Altyapıyı buna göre yaptık" dedi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız