SRT Yayın Akışı - 19.10.2018

KAN BAĞIŞI REKORU!14 Kasım 2017 - 16:36, Salı


Karasulu vatandaş Aydın Akpınar, Karasu’da bir ilke imza attı ve bugüne kadar ulaşılmamış bir rekorun sahibi oldu.

35 ÜNİTE KAN

Karasu’da yaşayan Aydın Akpınar, yaklaşık 10 yıldır hiç ara vermeden Kızılay’a kan bağışında bulunarak, Karasu’da bir ilke imza attı. Erişilmesi zor bir sayıya erişen Akpınar, 35 ünite kan verdiği için Türk Kızılayı tarafından altın madalya ile ödüllendirildi. Kızılay Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi, “Karasu’ya ilk altın madalyayı getiren Aydın Akpınar, bize bu gururu yaşatmıştır. Unutulmamalıdır ki, bir kan bağışı üç canı kurtarmak demektir. Kan bağışına önem verelim ve unutmayalım ki yarın size veya bir yakınıza da kan lazım olabilir” dedi.

“VATANDAŞLIK GÖREVİM’’

Altın madalya sahibi olan Aydın Akpınar ise, “Bir Türk vatandaşı olarak, bana düşen görevi yapıyorum. Bu bilinçle düzenli olarak kan bağışında bulundum. Kan bağış otobüsü Pazartesi günleri ayağımıza kadar geliyor. Sadece 10 dakika süren bir işlemle üç can kurtarmak çok zor bir şey olmamalı. Başkanımız Adem Ekşi’ye, yönetimine ve Kızılay personeline, hiçbir karşılık beklemeden bu yürekli çalışmayı yürüttükleri için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız