SRT Yayın Akışı - 13.12.2018

CANBAZ SÜRÜCÜLERİ UYARDI!14 Kasım 2017 - 16:51, Salı


Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şakir Feridun Canbaz, kış lastiği uygulamasının 1 Aralık’ta başlayacağını hatırlatarak, yolcu taşımacılığı yapan sürücüleri kış lastiği konusunda uyardı.

Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Şakir Feridun Canbaz, “Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 2012'de yürürlüğe giren yönetmelik hükümlerine göre şehirlerarası yollarda ticari araçlar için kış lastiği takma zorunluluğu getirilmiştir. Kış lastiği uygulaması 1 Aralık 2017 Perşembe günü başlayıp 01 Nisan 2018’de sona erecektir. Ayrıca yapılan denetimlerde ticari araçlarına kış lastiği taktırmayan sürücülere kesilen 625 liralık ceza, 1 Ocak 2018 itibarıyla 715 lira olacak” DEDİ.

KIŞLASTİĞİ TAKMAK FAYDALI

Kış lastiklerinin, hususi araçlarda zorunlu olmasa da sürücülerin yine de kış lastiği takmasının faydalı olacağına ifade eden Başkan Canbaz, “Olumsuz yol koşullarında yüksek güvenlik sağladığı için kış lastiği takmayı tüm sürücülere tavsiye ediyoruz. Kış lastiklerinin özellikle düşük sıcaklıklarda ıslak, karlı ve çamurlu zeminlerde yaz lastiklerine oranla daha yüksek güvenlik sağlıyor. Kış lastiklerinin normal lastiklere göre ıslak zeminlerde yüzde 10, kar üzerinde yüzde 20 daha kısa fren mesafesi sağlıyor. Mevsimine göre lastik kullanmak, lastiğin performansını arttırıyor” diye konuştu. Saim İŞÇİ

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız