SRT Yayın Akışı - 20.10.2018

ÇÖLYAK BURSA’DA MASAYA YATIRILDI6 Aralık 2017 - 15:34, Çarşamba


11.Çölyak Komisyonu Müzakeresi evliyalar şehri Bursa’da gerçekleştirildi.

Toplantıya katılan Sakarya Glutensiz Yaşam Derneği  Başkanı  Filiz Elif Samancı,günlük hayatın ötesinde çok önemli bir başka ayrıntıyı komisyonda dile getirdi.

Samancı, günlük hayatta yaşanılan sorunların kurulmuş olan Çölyak Araştırma Komisyonu tarafından bir şekilde artık çözüme kavuşturulacağından şüphe duymadığını belirterek olası bir doğal afet, sel, deprem vb ya da olası bir savaş halinde hayatta kalabilen insanların ilk ihtiyacının beslenme olduğunu ve özel beslenen insanlar için bu konuda bir çalışma olmadığını düşünerek konu ile ilgili Türk Kızılayı İnsan Kaynakları Direktörlüğü ile yapmış olduğu görüşmede bunun aynen ifade edildiğini ve bu duruma yönelik çalışmalarında yine komisyon tarafından çözüme kavuşturularak özel beslenme gruplarına yönelik çalışmalar yapılması gerektiğini vurguladı.  SEFA OKUMUŞ  

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız