SRT Yayın Akışı - 19.10.2018

YILLARIN SORUNU ÇÖZÜLÜYOR6 Aralık 2017 - 15:44, Çarşamba


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın partisinin grup toplantısında taşerona kadro müjdesinin ardından Türk-İş Başkanı Ergün Atalay değerlendirmelerde bulundu.

TEŞEKKÜR EDEREK BAŞLADI

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay sendika başkanlarıyla yaptığı değerlendirme toplantısının ardından taşeron sorununun çözülmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Atalay “Başta Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Çalışma Bakanımıza, muhalefet partisinin temsilcilerine kısaca taşeron sorununun çözümünde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Ülke genelinde 950 bin insanımızı ilgilendiren önemli bir sorun çözüme kavuştu” dedi.

TEKRAR GÖRÜŞÜLECEK

Atalay “Türk-İş’in uzun zamandır gündeminde kıdem tazminatı, taşeron ve geçici işçiler vardı. Sayın Cumhurbaşkanımız bugün açıkladı. Taşeron sorunu çözüme kavuştu. Şu anda kıdem tazminatıyla ilgili bir gündem yok. Geçici işçiler meselesinde de ciddi iyileştirmeler oldu. Temennimiz ülkemizin gündemine bir daha taşeron çalışma gelmez.  Aracının ortadan kalkması, emekçinin sendikal haklarına kavuşması, geçici işçilerin çalışma sürelerinin uzatılması sevindirici. Geçici işçilerin çalışma sürelerinin daha da uzatılması için ülkeyi yönetenlerle tekrar görüşeceğiz” dedi.

SAHTE SÖYLEMLER

Ergün Atalay taşeron, 4/C, geçici işçilerle ilgili yeni düzenlemeyle ilgili değerlendirmesinin son bölümünde bazı sendikaların üye kapmak için sahte söylemlerde bulunmasına değindi. Atalay “Hükümetin sendikayız, belediyenin sendikasıyız. Bize üye olursanız kadroya geçersiniz” gibi sahte söylemlerle üye yapmaya çalışılıyor. Emekçilere sesleniyorum. Bu tür söylemler sahte söylemlerdir. Bunları ciddiye almayın. Siyasi partinin, patronun, belediyenin sendikası olmaz. Sendika emekçinin hakkını korumak için olur. Emekçilerimizin sendikal hakları için sahte söylemlere inanmasınlar” dedi.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız