SRT Yayın Akışı - 23.01.2019

DP O KARARA TEPKİLİ14 Ocak 2018 - 14:43, Pazar


DP İl Başkan Yardımcısı Cengiz Karabaş, Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında MHP gurubun önergesiyle Ali Necdet Güven Caddesi’nin isminin Kudüs Caddesi olarak değiştirilmesine tepki gösterdi.

Karabaş yaptığı açıklamada, “1955- 1960 yılları arasında Merkez Belediye başkanlığı görevinde bulunan ve Adapazarı’na büyük hizmetler sunan Ali Necdet Güven’in adının verildiği caddeyi MHP gurubunun önergesiyle değiştirilmesi bir anlam veremiyorum. Biz Kudüs kelimesine karşı değiliz. Ama bunca cadde ve bulvar varken niye uzun yıllarda görev yapmış ve ismini taşıyan cadde Kudüs ismi olarak değiştiriliyor? Eğer bir caddeye “Kudüs” ismini vermek istiyorlarsa o zaman benim önerim 27 Mayıs 1960 darbesi cuntacılarının Sakarya’ya vali ve belediye başkanı olarak atadıkları Sedat Kirtetepe caddesiyle değiştirsinler. Şehirde darbeler tarihine ait bir izi daha silmek istiyorlarsa bunu yapsınlar” dedi. Saim İŞÇİ

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız