SRT Yayın Akışı - 20.01.2019

ÇOCUK AKADEMİSİ’NDE GÜZ DÖNEMİ FİNALİ18 Ocak 2018 - 15:29, Perşembe


Serdivan Çocuk Akademisi’nin, Akademi’yi ve Akademi faaliyetlerini tanımaları amacıyla, güz döneminde uygulamaya koyduğu okul ziyaretlerinde son misafiri Hendek Yeniyüzyıl İlkokulu oldu.

Misafir öğrenciler ebru dersinde geleneksel sanatlarımızdan ebru ile tanışırken; zeka oyunları, renkli düşler, İngilizce ve neşeli bilim kulüplerine de katılarak öğrenmenin en eğlenceli yolunu tattılar. Kur’an-ı Kerim’i okuma, Peygamber Efendimiz’in hayatı ve çocuklarla ilişkisi, ahlaki değerleri ve bu değerlerin gündelik hayattaki karşılığı konularının işlendiği Temel Dini Bilgiler dersinde ise öğrenciler; doğruluk, güven, dürüstlük gibi farklı konuları da öğrenme fırsatı buldular. Derslerin sonunda başarı gösteren ve Kur’an-ı Kerim’e geçen öğrencilere ise düzenlenen programda “Kur’an-ı Kerim’e Geçtim” belgeleri verildi.

TECRÜBE ETME FIRSATI BULDULAR

Serdivan Çocuk Akademisi’nden yapılan açıklamada; güz dönemi boyunca kulüp çalışmalarına kayıt olan 500 öğrencinin yanı sıra, eğitim kurumlarından toplam 2 bin 500 öğrencinin de akademiye misafir olduğu belirtilirken; ayrıca Mülteci Çocukların Türk Eğitim Sistemine Entegrasyonu Projesi (PICTES) kapsamında Serdivan’daki ilk ve orta düzeyde öğrenim gören 190 öğrencinin de 9 hafta boyunca kulüp faaliyetlerine katıldığı bildirildi. Sefa OKUMUŞ

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız