SRT Yayın Akışı - 23.01.2019

SAKARYA BAROSU İSTİSMAR DAVASININ TAKİPÇİSİ18 Ocak 2018 - 16:03, Perşembe


Serdivan İlçesinde bir ilköğretim okulunda beden eğitimi öğretmenliği yapan öğretmenin, kız öğrencisini istismar etmesi ile ilgili basına yansıyan haberlerin ardından Sakarya Barosu harekete geçti.

Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı Av. Elif ERDEM DÜZGÜN kamuoyu ile paylaştığı basın açıklamasında, Sakarya Barosu Çocuk Hakları Merkezi olarak birçok istismar davalarını takip ettiklerini bu davanın da tüm hukuki süreç boyunca takipçisi olacaklarını belirtti.

“EMPATİ YAPIN”

İstismar davalarında gerek mağdurun gerek ailesinin çok zor bir süreç yaşadıklarına dikkat çeken Av. Elif Erdem Düzgün kamuoyundan empati kurmalarını istedi.

“Tüm okuyucuların iyi niyetle yorum yaptığı, olaydan dolayı bir öfke duyduğu bilinmekle birlikte, bu yorumların mağdur çocuğu ve ailesini yaralayacağı düşünülerek hareket edilmelidir. Çocuk yaşadığı olayın mağduru olarak kalmamakta, yapılan yorumlarla daha da mağdur olabilmektedir.  Mağdurun hala çocuk olduğu, okuluna gidip geldiği, yaşadıklarına rağmen hayatına devam etmeye çalıştığı unutulmamalıdır. Bu gibi olaylarda herkesin tarafsızca, kendi sosyokültürel durumuna göre değil, farklı kültürel yapıları da dikkate alarak empati yapması gerekir.” diyen Av. Elif Erdem Düzgün

“ELİMİZDEN GELENİN FAZLASINI YAPACAĞIMIZA SÖZ VERİYORUZ”

“Bu güne dek takip ettiğimiz hiçbir olayın peşini bırakmadığımız gibi bu olayın da takipçisi olup,  suçu olanın en ağır cezayı alması için elimizden gelenin fazlasını yapacağımızın sözünü verdiğimizi kamuoyuyla paylaşırız.”  şeklinde kaleme aldığı basın açıklamasında suçluların hak ettikleri cezayı alması için Sakarya Barosu olarak üzerlerine düşen sorumlulukları sonuna kadar yerine getireceklerinden kimsenin kuşkusu duymaması gerektiği mesajını verdi.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız