SRT Yayın Akışı - 21.01.2019

SAKARYA’NIN ŞANSI YÜKSEK5 Mart 2018 - 13:17, Pazartesi


Gazetemizi ziyaret eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, yerli otomobil üretimi için Sakarya’nın şansının yüksek olduğunu söyledi.

Yerli otomobil üretimiyle ilgili  düşüncelerini ifade eden Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Ali Çelik, “ Yerli oto ile ilgili 5 firma önce bir yol haritası çizdiler, bir danışman firmanın rehberliğinde yürüyorlar. 3-4 ay içerisinde bir şirket kurulumu gerçekleşecek. Yerli otomobil üretim yeri konusuna gelirsek Sakarya benim şanslı gördüğüm yerlerin başındadır.500 ila 1000 dönüm yer imalat için mümkün hale gelebilir” dedi.

YETİŞMİS  İNSAN GÜCÜ

 

 Sakarya’nın milli ve yerli otomobil  üretim için gerekli olan tüm parametrelere sahip olduğunu ifade eden Çelik, “Sakarya’nın şansını çok yüksek görüyorum. Herhangi birinin katkısından dolayı değil. Sakarya’nın  güçlü bir yan sanayisi var. Karasu Limanı ve ulaşım ağları ile lojistik avantajları ve yetişmiş insan kaynakları var. Büyük şehirlere fevkalade yakın. Bu kadar avantajlı bir ilin değerlendirileceğini düşünüyorum” dedi. Simgenur BATIHAN

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız