SRT Yayın Akışı - 20.02.2019

İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRENCİLERİ ARAPÇA KİTAP FUARINA KATILDI9 Mart 2018 - 16:28, Cuma


Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden bir grup öğrenci İstanbul’da düzenlenen Arapça Kitap Fuarına katıldı.

İlahiyat Fakültesi öğrenci topluluklarından Arapça Dil Grubu Öğrenci Topluluğu (Multeka Lugati’d-dât) tarafından 3 Mart cumartesi günü, İstanbul'da Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi'nde açılan "3. Arapça Kitap ve Kültür Günleri" fuarına inceleme gezisi düzenlendi.

Arapça Dil Grubu Öğrenci Topluluğu’nun geleneksel bir faaliyeti haline gelmiş olan ve İlahiyat Fakültesi öğrencilerinin yoğun katılımıyla düzenlenen fuar ziyaretinde İlahiyat Fakültesi Arap Dili ve Belagatı Anabilim dalından bazı öğretim elemanları da hazır bulundu.

Öğrenciler fuarda yeni çıkan Arapça kitapları inceleme ve ihtiyaç duydukları yayınları satın alma imkanı buldu. Öğrenciler, etkinlik kapsamında düzenlenen bazı seminer ve konferanslara da katılım gösterdi.

Cumhurbaşkanlığı himayesinde Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi’nin öncülüğünde düzenlenen "3. Türkiye Arapça Kitap ve Kültür Günleri", 11 Mart’a kadar devam edecek. İslam dünyasının önde gelen yayınevlerinin, yazarlarının ve ilim adamlarının konuk olduğu organizasyonda, Türkiye, Suriye, Suudi Arabistan, Irak, Lübnan, Ürdün, Mısır, Cezayir, Tunus, Fas, Sudan, Katar ve Kuveyt başta olmak üzere 22 ülkeden 55 yayınevi, 300 ilim adamı ve yazar yer alıyor.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız