SRT Yayın Akışı - 26.03.2019

2019 YILI KIRILMA NOKTASI OLACAK11 Mart 2018 - 19:17, Pazar


Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Sakarya 6. Olağan İl Kongresi öncesinde halka hitap etti. Erdoğan 2019 yılının kırılma noktası olduğunu belirterek, gençler ve kadın kollarından kapı kapı dolaşmalarını istedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan salonun dışında bekleyen binlerce kişiye  seslenerek, “ Uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece, gündüz gece yürümeye var mıyız? Sakarya hamdolsun yola çıktığımız günden bu güne bizi hiçbir zaman yanlız koymadı. Hep beraber olduk. Yalnız yürümedik bu yolda hep sizinle beraber yürüdük. Hep sizinle beraber yürüdük ve inanıyorum ki yine bundan sonra beraber yürüyeceğiz. Yazmışsınız 'Yürüyeceksin, Sakarya yürüyecek arkandan.

SEÇİME HAZIRMIYIZ

Mart 2019 mali seçimler hazır mıyız? Kasım 2019 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi seçimleri hazır mıyız? Bu bir kırılma noktası. 2019'daki bu iki seçimle birlikte Türkiye yeni bir döneme geçiyor. Alt yapısı artık hazır işte karşımda. Burada sizden birşey istiyorum.

Sana selam getirdim Ulubatlı Hasan'dan / Elde sensin, dilde sen, gönüldesin baştasın / Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın.' Şimdi Mart 2019 mahalli seçimler, hazır mıyız? Kasım 2019 Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Seçimleri, hazır mıyız? Bu bir kırılma noktası, Allah'ın izniyle 2019'daki bu iki seçimle birlikte Türkiye yeni bir döneme geçiyor.

HİÇBİR GÜCÜN ÖNÜNDE BİZ EĞİLMEDİK

Meydanı dolduran vatandaşlar hep bir ağızdan ‘Dik dur eğilme’ sloganı attı.

Sloganın üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugüne kadar eğildiğimizi gördünüz mü? Biz sadece rabbimin huzurunda eğiliriz. Hiçbir gücün önünde biz eğilmedik. İşte Afrin’deyiz. Niye oradayız? O teröristlere ne dedik;.Dedik ki; ‘Rahat durun. Durmazsanız sizi deliklerinizde, inlerinizde boğarız’ dedik. Boğduk mu? Boğuyoruz. Afrin’de öğleden sonra son durumu aldım. 3 bin 300 terörist etkisiz hale getirilmiştir. 4-5 kilometre kaldı Afrin’e giriyoruz” dedi.

BİZ İŞGALCİ DEĞİLİZ

2 bin m2’lik alanı nasıl gerçek sahiplerine teslim ettiysek, kalan bölümü de edeceğiz diye sözlerine devam eden Erdoğan, “Biz işgalci değiliz, biz sadece ülkemize yan bakan teröristlerin peşindeyiz. Şimdi yine Afrin’de sadece bize yan bakan o teröristleri kovalıyoruz. Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin, onlar diriler. Onlar bizi dinliyor. Onlar peygamberler peygamberine komşu oldu” sözleriyle, şehitlik mertebesinin önemini vurguladı.

KİMSENİN BEKÇİLİĞİNİ YAPMADIK

“Biz bugüne kadar soytarıların, alçakların teröristlerin bekçiliğini yapmadık” diyen Erdoğan, üyesi olduğumuz NATO’ya seslendi;  “Onlara bekçilik yapanları iyi biliyoruz. Ey NATO sen ne zaman bizim yanımızda olacaksın? Biz senin yanında değimliyiz? Afganistan’a çağırdın geldik,  Somali’ye çağırdın geldik, Balkanlara çağırdın geldik. Biz sözümüzde durduk, sen niye durmuyorsun? Ne yaparlarsa yapsınlar biz dik durmaya, dürüst olmaya devam edeceğiz” dedi.

RABİA’NIN ANLAMI

Sakaryalılar’a seslenen Erdoğan, “Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağınız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız. Birbirimizi Allah için seveceğiz. Makam, mevki, rütbe değil. Unutmayın her an ölümle beraber yaşayacağız” şeklinde konuştu.

Erdoğan konuşmasında Rabia işareti yaparak, “Rabia işaretini terörist işareti olarak algılayanlar var. Rabia işaretinin anlamı nedir? Rabia işaretinin içinde neler var? Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlettir. Türkiye’nin yüzölçümü 780 bin metre karedir. Kimse bunun üzerinde hesap yapmasın. Yapanında alnını karışlarız. Bu devleti kimseye böldürtmeyiz. Ezanımıza dil uzatanların dilini keseriz” dedi.

SEÇİME HAZIRMISINIZ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, meydanı dolduran vatandaşlara seslenerek, “2019 Mart seçimlerine hazır mısınız?” diye sordu. Kadınlara seslenen Erdoğan; “Kapı kapı dolaşmaya hazır mısınız?” dedi. Yaptıkları hizmetleri sıralayan Erdoğan, “Yavuz Sultan Selim köprüsü muhteşem,  Osman Gazi Köprüsü muhteşem, boğazın altında Marmaray muhteşem,  Avrasya Tüneli muhteşem. Muassır medeniyetler üstüne çıkmak öyle lafla olmuyor bay kemal” diyerek, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na da göndermede bulundu.Erdoğan, “Bununla da kalmadık Türkiye’nin dört bir yanında yüksek hızlı tren, şehir hastaneleri. Benim vatandaşın her şeye layık” dedi.

‘HEP BİRLİKTE TÜRKİYE OLACAĞIZ?’

Hep birlikte Türkiye olacaklarını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sizden isteğim şu. Bir olacağız, beraber, diri, iri, kardeş olacağız. Hep birlikte Türkiye olacağız. Unutmayın, bizim rabiamızı unutmayın. Rabiamızda Tek millet var. 81 milyon tek milletiz. Tek bayrak, üç tek vatan, dört tek devlet. Şu Bolu’nun dağları bir inlesin söyleyin bakim. Rabbim bu bütünlüğümüzü bu beraberliğimizi daim kılsın” diye konuştu. Erdoğan konuşmasında kadın ve gençlik kollarına özel çağrı yaparak kapı kapı dolaşmalarını istedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını Rabia işareti yaparak, “Beraber yürüdük biz bu yollarda” şarkısını Sakaryalılarla birlikte söyleyerek tamamladı.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız