SRT Yayın Akışı - 21.01.2019

ŞEHADET BİR ÇAĞRIDIR, NESİLLERE ÇAĞLARA12 Mart 2018 - 12:13, Pazartesi


Anadolu Gençlik Derneği Sakarya Şubesi, Çanakkale Şehitlerini Anma ve Anlama Etkinlikleri kapsamında çalışmalarına devam ediyor. Program dâhilinde Çanakkale Gezisi, Şehitler için Fidan Dikimi, Çanakkale Şehitleri’ne Hatim programları gerçekleştirilecek.

250 BİN ŞEHİDE 250 BİN HATİM

Gençlerin Allah’ın kitabıyla buluşturulmasının oldukça önemli olduğunu ifade eden ÖZTOPALOĞLU, “Anadolu Gençlik Derneği olarak tüm Türkiye genelinde düzenlenen bir organizasyonla Çanakkale’deki 250 bin şehide 250 bin hatim indirerek 250 bin genci şehit dedeleriyle buluşturmayı planlıyoruz. Bu kapsamda, bu projenin startını Sakarya’da da vermiş bulunuyoruz. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah bu toplumun mücadele gücü olan Çanakkale’yi yeni nesillere ve gençlere yeniden aktaracağız. Gençlerimizin nasıl bir toprağa ve nasıl bir geçmişe sahip olduklarını tekrar hatırlatmamız lazım. 250 Bin gencimizi Çanakkale’de şehit dedeleriyle buluşturacağız inşallah” dedi.

TARİHİN İZİNDE BİR GENÇLİK

Vatan coğrafyalarının gençler tarafından gerek okunarak gerekse gezilerek bilinmesinin önemine dikkat çeken Muhammet ÖZTOPALOĞLU yaptığı açıklamada “Sakaryalı gençlerimizin tarihi şuurunun artması ve ecdadının destan yazdığı Çanakkale’yi yerinde görmesi o duyguları yaşaması için gezi düzenliyoruz. Bu tür faaliyetlerle gençlerimize milli ve manevi değerlerini bağlılık şuuru aşılamak en önemli gayemizdir. Sakaryalı hemşerilerimizi aileleriyle birlikte Çanakkale Gezimize davet ediyorum. Vakit kaybetmeden kaydınızı yaptırabilirsiniz.”  ifadelerini kullandı. 

KIYAMETİN KOPACAĞINI BİLSENİZ ELİNİZDEKİ FİDANI DİKİNİZ

Hatıra ormanında düzenlenecek etkinlikte gençler fidanları toprakla buluşturacak.  Ruh köklerine bağlı bir gençliğin yetiştirilmesinin önemine değinen ÖZTOPALOĞLU resmi rakamlara göre 250 bin kişinin, resmi olmayan rakamlara göre ise yaklaşık 500 bin kişinin Çanakkale'de şehit olduğunu belirterek, “Ecdadımız din, vatan ve dava mukaddesatları uğruna canlarını verdiler. Türk, Kürt, Laz ve Çerkez demeden herkes vatan uğruna savaştı. O gün 12-13 yaşında çocuklar davamız için canlarını vererek şehit oldular. Onların torunları olarak gençlerimize sahip çıkmak için elimizden geleni çabayı sarf ediyoruz.” dedi.

 

Programlar hakkında detaylı bilgi almak isteyenlerin ilçe temsilcilikleri ile irtibat kurabileceklerini belirterek sözlerini sonlandırdı.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız