SRT Yayın Akışı - 15.12.2018

BİR GÜN DEĞİL HER GÜN YANLARINDAYIZ14 Mart 2018 - 10:17, Çarşamba


8 Mart “Dünya Kadınlar Günü programda konuşan Belediye Başkanı Ahmet Acar, Bizler her zaman olduğu gibi bir gün değil, her gün kadınlarımızın yanındayız. Kadın insandır, Bizler insan evladıyız. İnsanlığa sahip çıkalım, insanlıktan çıkmayalım.” dedi.

Kocaali Belediyesi’nin düzenlemiş olduğu 8 Mart “Dünya Kadınlar Günü  etkinliğine  Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar, Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdür Yardımcısı Yasemin Turan, Siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve Kişisel Gelişimci, Eğitimci Yazar Sıtkı Aslanhan katıldı.

KADINLARIMIZ TOPLUMUN MİMARLARIDIR

Kocaali Belediye’si tarafından düzenlenen 8 Mart “Dünya Kadınlar Günü” programına katılan Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı, Sakarya İl Müdür Yrd. Yasemin Turan; Öncelikle bu programı bizlere hazırlayan Kadınlara hak ettiği değeri veren kıymetli Belediye Başkanımı Ahmet Acar’a teşekkür ederim.Bizler kadın olarak bu toplumun mimarlarıyız, Bizler birer anneyiz, dinimiz İslam’da yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’de kadının yeri ve önemi vurgulanmış ve Hz Muhammet (S.A.V)’in veda hutbesinde seslendiği üzere “ Kadınlar Size Allah’ın Emaneti” dir buyurmuşlar. Kadın toplumda ve iş hayatında önemli bir yer tutmakta artık çeşitli devlet kademelerinde rahatça çalışabilmektedir. Bizler istedikten sonra ulaşamayacağımız mertebe yoktur. Bu vesile ile Bütün kadınlarımızın 8 Mart “Dünya Kadınlar Günü’nü kutlarım” dedi

KADIN İNSANDIR, BİZLER İNSAN EVLADIYIZ

Programda konuşma yapan Kocaali Belediye Başkanı Ahmet Acar; Göreve geldiğimiz günden bugüne kadar geçen süre içerisinde kadınlarımıza ayrı bir önem verdik. Onlarla birlikte sürekli istişarelerde bulunduk. Bugünün kadınlar günü olması hasebi ile ayrıca anmaktayız, ancak hepsi bir yana buradan yıllar öncesinden bir örnek vermek istiyorum. Okul yıllarımda bizler okullarımıza rahat bir şekilde gidip geldik, lakin sırf inandıkları gibi giyindikleri için, okuluna devam edemeyen, okulunu uzatan, okunu bırakmak zorunda kalan bacılarımız, ablalarımız oldu. Onlar bu mücadelelerinin karşılığı inşallah alacaklardır. Baskı ve zorbalık 28 Şubat döneminde kadınlarımıza dönüktü. Bizim mücadelemiz kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla ve genci ile huzur içerisinde yaşatabileceğimiz bir Dünya oluşturmaktır. Bizim bütün gayretimiz toplumda kadınlarımızı hak ettiği noktalara taşımaktır. Ancak kadınlar bu toplumun mimarlarıdır, kurucularıdır. Kadın İnsandır, Bizler insan evladıyız. İnsanlığa sahip çıkalım, insanlıktan çıkmayalım” ifadelerini kullandı. Saim İŞÇİ    

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız