SRT Yayın Akışı - 15.12.2018

14 MART TIP BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN14 Mart 2018 - 10:48, Çarşamba


CHP İl Başkanı Erdoğan Isır, 14 Mart Tıp Bayramı dolaysıyla Kutlama Mesajı yayınladı.

Isır, "1929 ile 1937 seneleri arasında Bursa ilinin Yıldırım Beyazıt Darülşifası’nda, ilk Türkçe tıp eğitiminin başladığı tarih olan 12 Mayıs tarihlerinde kutlanan Tıp Bayramı; 1937 yılının ardından yeniden 14 Mart günlerinde kutlanma1976’dan günümüze tabip odaları 14 Mart’ı içine alan haftayı “Sağlık Haftası” olarak benimsemişlerdir. Sağlık sektöründeki güncel problemler ve doktorların talepleri “Sağlık Haftası” içinde halkın gündemine getirilir. 82 sene önce Tıbbiyelilerin başlattığı gelenek hala devam etmektedir.

Doktorlar; 14 Mart Sağlık Haftası’nda ülkenin sağlık problemlerini halkın gündemine taşımaya başlamışlardır Ve yine unutmamalıyız ki 14 Mart tarihi sadece ülkemizde modern tıp okulunun kurulması anlamına gelmez. Aynı zamanda emperyalizme karşı ülkemiz doktorlarının bir başkaldırısı olarak algılanmalıdır.

Günümüzde hekimler meslek yaşamlarına Hipokrat andından esinlenerek hazırlanmış “meslek yemini” ile başlarlar. “Hayatımı insanlık hizmetine adayacağıma söz veriyorum.” “Sanatımı vicdanıma uyarak onurla uygulayacağım” “Görevim sırasında, din, millet, ırk, parti ya da sosyal sınıf ayrılıklarına izin vermeyeceğim.” “Beni eğitenlere karşı saygım, gönül borcum sürecek.” Bizlerde bu yemine sadık kalacakları inancımızla hekimlerimizin her daim yanında olacağız. Günümüzde toplumu ayrıştırmaya çalışanlara karşı mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz.

Sakarya’mızda ki sağlık sorunlarını çok yakından takip ediyoruz.

İlimize artık 200 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk sağlığı Hastanemizin en yakın zamanda hizmete girmesini istiyoruz. İstenirse bunun 6 ay içersinde bitirileceğine inanıyoruz. İki yıldır tosbağa hızıyla ilerlemesi bizlere yakışmıyor.

İlimizin çok acil yoğun bakım ünitesine ihtiyacımız olduğunu her vatandaşımız dile getiriyor. Buna artık kulak verin, bırakın lale dikmeyi..

Yapılacak olan ve projesi basına dağıtılan 1000 yataklı hastaneye ihtiyacımız var. En yakın zamanda yapılmasını istiyoruz. Fakat siyasetteki bir kuralı unutuyoruz, işler proje çizmekle bitmiyor. Şu tarihte başlayacağız, şu tarih dede hizmete açacağız dersiniz. 1000 yataklı hastanene temel atma töreni ne zaman ve ne zaman Yurttaşlarımızın hizmetine girecek?

 Bir yılda içersinde acil servisten muayene olmak isteyenlerin nüfusumuzun neden 2 katı olduğunu da ilgililerin sorgulaması lazım

 “Görevim sırasında, din, millet, ırk, parti ya da sosyal sınıf ayrılıklarına izin vermeyeceğim.”

Isır, Hekimlerimizin yeminini Siyasetçilerinde etmesi gerektiğini hatırlatarak, sağlık Sektöründe Çalışanlarımızın Tıp Bayramı Kutluyorum…

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız