SRT Yayın Akışı - 21.01.2019

KAHARAMANLIK DESTANI18 Mart 2018 - 11:00, Pazar


Demokrat Parti il Başkanı İsmail Ergül, 18 Mart Çanakkale Zaferi, vatan topraklarını korumak için şaha kalkan bir milletin bağımsızlık aşkı uğruna ibret verici bir kahramanlık destanı olduğunu söyledi.

“CUMHURİYET DEVLETİ’NİN BESMELE TAŞIDIR”

Çanakkale Zaferi’nin 103. Yıldönümünü çerçevesinde Demokrat Parti il Başkanı İsmail Ergül, yazılı bir açıklama yaptı. “Çanakkale Zaferi, Cumhuriyet’in besmele taşıdır” diyen başkan Ergül, “Çanakkale Zaferi yalnız azmin, imanın, inancın, yokluklara, engellere nasıl galip geldiğini anlatmakla kalmamış, millet olmanın da ne demek olduğunu koca bir dünyaya göstermiştir. Bundan tam bir asır önce, bir asrı kapatan, modern her türlü teçhizata, araca ve silaha, adı medeniyet olan onlarca ülkeye karşı iman ve inancın zaferinin adı olan Çanakkale, bugün ayaklar altına alınmaya çalışılan milli ve manevi değerlerin, ayrıştırılmaya çalışılan bir milletin ortak tarihi, Cumhuriyet Devleti’nin besmele taşıdır. 103 yıl önce Osmanlı adı ile bir devlet olmayı başarmış halkların zulme, esarete, sömürüye karşı bir olmasının, beraber olmasının ve dünyaya kafa tutmasının yıl dönümünde, inancın kudretine bir kez daha tanıklık ediyoruz.” Dedi.

BU DESTANDAN DERS ALINMALI

Ergül, “ Türkiye bugün, toplumun her kademesinde yaşadığı ayrışmayı bir kenara bırakmalı, Çanakkale ruhu ile aydınlanmalıdır. Bugün, siyasal rant uğruna ayrıştırılan, birlikteliği bozulan, dirliği ve düzeni sarsılan ülkemizin, hayatları pahasına bedenlerini bent eden ecdadın yazdığı bu destandan ders alması gerekmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale’yi bir Zafer Destanı eden, “Vatan” diyerek Şehit düşen, Hak yolunda Hakk’a yürüyen ecdadımızı, ülke savunmasında hayatını kaybetmiş, bu topraklar için hayatlarını vakfetmiş, hürriyet için nefesini vermiş tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” Diye konuştu. Saim İŞÇİ

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız