SRT Yayın Akışı - 21.01.2019

23 YIL SONRA KOMUTANLARININ MEZARI BAŞINDA BULUŞTULAR18 Mart 2018 - 14:27, Pazar


1995 yılında Şırnak’ta şehit düşen Üsteğmen İbrahim Abanoz’un Türkiye’nin çeşitli İllerinden Karasu’ya gelen silah arkadaşları 23 yıl sonra, mezarı başında buluştular.

1995 yılında Şırnak’ta görev yapan 84 asker birbirlerine sosyal medyadan ulaşarak 23 yıl sonra, 19 Mart 1995 tarihinde Şırnak’ta bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen Üsteğmen İbrahim Abanoz’un Sakarya Karasu İlçesinde Merkez mezarlığında bulunan mezarı başında buluştular.

Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 84 emekli Asker, önce Karasu Kaymakamlığı önünde 18 Mart Çanakkale Zaferinin yıldönümünü öğrenciler ve protokolle kutladılar. Kutlamalara Karasu Kaymakamı Aziz Mercan, Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Sivil toplum örgütleri temsilcileri, öğrenci ve öğretmenler, siyasi parti temsilcileri katıldılar.

 84 emekli asker, giydikleri askeri elbiselerle dev Türk bayrağı açarak öğrenciler vatandaşlar ve protokolle birlikte marş eşliğinde mezarlığa kadar yürüdüler. Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz’un Mezarı başında buluşan 84 emekli asker ve protokol üyeleri önce kuran-1 kerim dinlediler ve  dua ettiler.

Sivas’tan gelen Mustafa Dereli, Şehit komutanımız Üsteğmen İbrahim Abanoz’un mezarını ziyaret etmek için Sivas’tan geldim. Çok değerli bir kamutanrımızdı, 23 yıl sonra komutanımızın mezarını ziyaret etmek bizleri gururlandırdı, her yıl komutanımızın mezarını ziyaret edeceğiz. Arkadaşlarımızla sosyal medyadan buluştuk ve bu etkinliğe karar verdik  bugünde mezarı başındayız.

İstanbul’dan gelen Hüseyin Turan, Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen arkadaşlarımız var. 84 arkadaşımızı toparlayabildik. Burada emekli komutanlarımızda var Ankara’dan geldiler. 23 . yılında mezarı başında buluştuk ve ins Allah önümüzdeki senede geleceğiz . Diğer arkadaşlarımıza da  ulaşacağız ve bu sayıyı dahada  çoğaltacağız. Ve bütün arkadaşlarımızı la önümüzdeki sene ins Allah gene geleceğiz.

Kars’tan gelen Cevdet Kızıltepe ise, Komutanımızın aramızdan ayrılalı 23 yıl oldu. Arkadaşlarımızın böyle güzel bir organizasyon düzenleyip buraya gelmemiz bizleri çok onurlandırdı. Biz kendisini rahmetle anıyoruz ve ruhu şat olsun.

Erzurum’dan gelen Akın Acar, Komutanımız bizim için hayatıyla bedel ödedi. Bizlerde asker arkadaşlarla birlikte buluşup 23 yıl aradan sonra kabrini ziyarete geldik.

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız