SRT Yayın Akışı - 25.03.2019

MİLLİ İRADE SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI BULUŞTU1 Nisan 2018 - 15:21, Pazar


15 Temmuz Darbe Teşebbüsü ardından onlarca dernek, vakıf ve sendikanın bir araya gelerek oluşturduğu Sakarya Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları her ay mutat olarak toplantılarına devam ediyor.

16. kez bir araya gelen Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları İMH İnsan ve Medeniyet Hareketi Derneğinin ev  sahipliğinde Diriliş Erkek Öğrenci Yurdunda bu ayki buluşmayı gerçekleştirdi.

Eğitim-Bir-Sen Sakarya Şube Başkanı Murat Mengen’in moderatörlüğünde yapılan program İnsan ve Medeniyet Hareketi Sakarya Şube Başkan Yardımcısı Bayram Yılmaz’ın tanıtım sunumu ile başladı.

Yaklaşık iki buçuk saat süren toplantıda yerel ve ulusal gündem maddeleri görüşüldü. Karşılıklı fikir alışverişi yapılan toplantıda ileriye yönelik yapılması planlanan çalışmalar konuşuldu ve kararlar alındı.

Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları İcra Heyetinden yapılan açıklamada Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleşen İl Milli Eğitim Müdürü değişikliği dolayısıyla yeni göreve başlayacak İl Milli Eğitim Müdiresi Fazilet DURMUŞ Hanıma hep birlikte hayırlı olsun ziyaretinde bulunulmasına karar verildiği belirtildi.  STK-Siyaset ilişkisinde özellikle aynı gelenekten beslenen ve bakış açıları bir çok noktada benzeşen Siyasi kurum ve STK’ların yaptıkları açıklamalarla birbirlerini hedef gösterici bir üslup kullanılmaması hususuna özen gösterilmesi gerektiği vurgulandı.

Özellikle son dönemlerde toplumun önemli bir kesimi tarafından sevilen ve değer verilen İslam Âlimleri ile ilgili polemiklerde ki amaç ile ortaya konulan oyunun devlet – millet kaynaşmasının bozulmasına yönelik içerikler taşımasından endişe edildiği bu konuda duyarlı ve sağduyu ile hareket edilmesi gerektiği dile getirildi. 17 Nisan’da Kocaeli’de gerçekleştirilecek olan Sakarya Gençlik Çalıştayı projesi çerçevesinde gerekli çalışmaların yapılması ve daha önce kararlaştırılan STK’ların bu çalıştaya katılmaları istendi. Sivil Toplum kuruluşları ile siyaset ilişkileri ile özellikle Başkanlık Sistemi üzerinden bu ilişkinin seyri konulu bir çalıştayın yapılmasına karar verildiği bildirildi.

16. Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları Toplantısı Sonuç Bildirgesine İmza Atan STK’lar;

1- Eğitim-Bir-Sen Sakarya 1 Nolu  Şube

2- Kültür Memur-Sen

3- MEB-DER Milli Eğitimciler Birliği Derneği

4- Sakarya Gençlik Eğitim Ve Kültür Derneği

5- Mimar ve Mühendisler Grubu (MMG)Sakarya Şubesi

6-Büro Memur Sen

7- Çaykışla Eğitim Kültür Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği

8- Sakarya Sivil Toplumu Geliştirme Derneği

9- ADADER

10 - İlim ve Hikmet Vakfı

11. İnsan ve Medeniyet Hareketi

12-MBDD Sakarya

13-SAKEV

14-Zafer Dergisi

15-Birlik Vakfı Sakarya Şubesi

16- Yöçeyder

17-Hayrat Vakfı

18-Katreder

19-Hayrat Yardım

20-Sakarya İHH

21-Ribat eğitim vakfı

22- HAK-İŞ İL BAŞKANLIĞI

23- HİZMET-İŞ ŞUBE BAŞKANLIĞI

24-Sağlık Sen

25-Sakarya Umut Der

26- İlim Yayma Cemiyeti

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız