SRT Yayın Akışı - 26.03.2019

REKTÖR ELMAS'A VEDA YEMEĞİ15 Nisan 2018 - 11:22, Pazar


Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, SAÜ eski rektörü Muzaffer Elmas’ın veda yemeği programına katıldı.

Best Western Premium Otel’de gerçekleştirilen veda yemeğine Başkan Toçoğlu’nun yanı sıra Milletvekilleri Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Ayhan Sefer Üstün, MHP Milletvekili Zihni Açba, İl Garnizon ve Jandarma Alay Komutanı Albay Emin Dursun, Başsavcı Lütfi Dursun, Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Ali Yalçın, Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, SATSO Yönetim Kurulu Başkanı Akgün Altuğ, SESOB Başkanı Hasan Alişan, Akademisyenler ve STK temsilcileri yer aldı.

MÜTEŞEKKİRİZ

Başkan Toçoğlu, “Değerli hocamızla gerek üniversitede gerekse belediye başkanlığı yaptığım süre zarfında uzun yıllar birlikte çalıştık. Rektörümüz Muzaffer Elmas’ın Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanlığı görevine getirilmesinden dolayı mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Hocamız Sakarya’da kişiliğiyle şehrimizin birlik ve beraberlik havasına artı değer katmıştır. Hayata geçirdiği çalışmalar neticesinde üniversitemizi halkla bütünleştirmiştir. Üniversitemizi bugünlere getirdiği için kendisine müteşekkiriz. Hocamız her kötü koşula karşı dik durmasını bilmiş ve görev yaptığı üniversiteye asla zarar vermemiştir. Rektörümüz Muzaffer Elmas’a bundan sonraki hayatında başarılar diliyor şehrimiz adına verdiği emeklerden dolayı kendisine teşekkür ediyorum. Hocamızı çok seviyoruz sevmeye de devam edeceğiz. Allah yolunu açık etsin” dedi.

AVRUPA KALİTE ÖDÜLÜ

Milletvekili Mustafa İsen, “Muzaffer Elmas hocamızı yakından tanıyorum. Türk üniversiteleri nicelik bakımından nitelikle aynı düzeyde değil. Bu bakımdan YÖK kurulu üyesi olduğumuz günlerden itibaren üniversitelerdeki kalite konusunu sık sık gündemimize taşıyorduk. Sakarya Üniversitesi diğer üniversitelerle aynı kaderi paylaşmadı. Rektör Elmas bu koyuya ağırlık verdi ve Sakarya Üniversitesi Türkiye’de Avrupa Kalite Ödülü almış tek üniversite. Bundan doyalı YÖK Kalite Kurulu Başkanlığı’na doğru bir isim seçildiğini düşünüyorum. Muzaffer Elmas hocamıza yeni görevinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

BAŞARILAR DİLİYORUM

Vali İrfan Balkanlıoğlu, “Hocamızla sekiz ayı aşkın süredir beraber çalışıyoruz. Zaman su gibi akıp gidiyor. Bu sürede kendisiyle çok uyumlu bir çalışma gösterdik. Kendisinden çok şey öğrendik. Üniversitesini bulunduğu yerden fersah fersah yukarılara taşıyarak büyük bir başarı örneği göstermiş. Üniversiteyi ülke sıralamasında çok önemli yerlere taşımış. Sadece bu üniversiteden yetişen üç dört kişi çeşitli üniversitelerde şu an rektörlük görevini yerine getiriyor. Birçok önemli kürsüde buradan yetişen hocalar ders anlatmakta. Bu üniversitenin diplomasını gururla taşıyan çok sayıda öğrencisi var. Hocamız üniversiteyi hem halkla hem de sanayi kuruluşlarıyla bütünleştirmiş. Son derece önemli bir görev için YÖK’e giden hocamıza başarılar diliyorum” diye konuştu.

TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM

Veda yemeğine katılanlara teşekkür ederek sözlerine başlayan SAÜ eski rektörü Muzaffer Elmas, “Büyükşehir Belediye Başkanımız, Milletvekilimiz, Valimiz bizlerle ve görevimizle ilgili çok güzel konuştular. İnşallah görevimizi layıkıyla yerine getiririz. Üniversitemizin elde ettiği başarıların arkasında çok büyük bir ekibimiz var. Üniversitemizin başarı yolunda yardımcı olan rektör yardımcılarıma, akademisyenlerimize ve öğrencilerime teşekkür ediyorum. Şehrin tüm STK’ları, İlçe Belediye Başkanları, Büyükşehir Belediye Başkanı, Meslek Odaları, Milletvekilleri üniversitemize her zaman destek oldular. Üniversitemizin gelişimine katkı sağlayan ve bizlere yarımcı olan herkese tekrar teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. Saim İŞÇİ

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız