CHP’DEN OTURMA EYLEMİ16 Nisan 2018, Pazartesi

Atatürk Kültür Merkezi önünde gerçekleşen oturma eylemine CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç’un yanı sıra il ve ilçe parti üyeleri ile STK’lılar katıldı.

OHAL DEĞİL DEMOKRASİ İSTİYORUZ

Basın bildirisini okuyan CHP il başkanı Erdoğan Isır,” AKP iktidarın muhaliflerine bir sopa olarak kullandığı OHAL giderek bu faşizan sınırlarını bile aşmış, kimsyi ayırmadan tüm toplumu baskı altına alan otoriter bir rejime dönüşmüştür. OHAL ile ülkemizde hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır. Bizim talebimiz halkın idaresine karşı işlenen bir haline gelen OHAL rejimine derhal sona verilmelidir. Hukukun askıya alındığı, parlamentonun yok sayıldığı, milli iradenin tanınmadığı, milletvekillerinin rehin alındığı faşizm düzeni ortadan kalmalıdır. Sivil darbe ile tek koltukta birleştirilen yasama, yürütme ve yargı ekleri, yeniden çağdaş demokrasilerde olduğu gibi kendi kodluklarına geçmelidir” dedi.

OHAL’A HAYIR

Oturma eylemine katılan CHP Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ise, “ Ne Amerika ne Rusya. Tam bağımsız bir Türkiye istiyoruz. Eşitlikçi, demokrasi içersinde yaşayan yurtta barış cihanda barış diyen, tam bağımsız bir Türkiye olana kadar mücadele edeceğiz. Bir kişi bu ülkeyi başka emperyal güçlerin egemenliğin altına sokamayacak. OHAL’a hayır diyoruz. Tam demokrasi istiyoruz. Ülkemizin gençlerinin başka ülkenin topraklarında ölmesine hayır diyoruz. Ülkemizin bağımsız, demokratik, laik bir şekilde yönetilmesi için CHP Kılıçdaroğlu önderliğinde sonuna kadar mücadelesini devam edecektir. “diye konuştu. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 257 defa okundu.

Resim Galerisi