SRT Yayın Akışı - 20.03.2019

CHP KÖYLÜLERİ DİNLEDİ16 Nisan 2018 - 13:53, Pazartesi


CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtulmuş, Adapazarı Karaköy ve Taşlık mahallelerinde vatandaşların sorunlarını dinledi. Mahalle halkı hükümetin uyguladığı yanlış tarım politikaları yüzünden köylüyü öldürdüğünü ileri sürdüler.

Tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan Karaköy ve Taşlık mahallelerinde vatandaşlar büyük sıkıntı yaşadıklarını dile getirerek, “Üst üste motorin fiyatlarına gelen zamlardan dolayı traktörümüzü tarlaya indiremiyoruz. Tohum pahalı, gübre pahalı tarlalarımızı ekemez hale geldik. Uygulanan politikalar resmen çiftçiliği bitirmeye yönelik. Biz toprağımızı ekip, biçemezsen nasıl geçimimizi sağlayacağız. Biz toprağımızı ekip biçemezsek bu ülke dışa bağımlı yaşamak zorunda kalacak” dediler.

EFENDİ YERLERDE SÜRÜNÜYOR

Mahalle sakinleri Hayvan Pazarı’nın 40 gündür kapalı olduğunun da belirterek, “Ne zaman açacakları da belli değil. Dayanacak gücümüz kalmadı. Memleketin efendisi olan köylü, bugün yerlerde sürünüyor” dediler.

HEBA ETTİRMEYECEĞİZ

Bir gurup partili ile birlikte mahalle halkının sorunlarını dinleyen CHP Adapazarı İlçe Başkanı Fatma Kurtulmuş, “Hiçbir hükümet döneminde köylü bu kadar sıkıntı yaşamamıştı. CHP’nin iktidara gelmesi ile bugün yerlerde süründürdükleri köylümüzü, yeniden bu milletin efendisi yapacağız. Bu verimli toprakları heba etmelerine izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu. Saim İŞÇİ

Haberin Fotoğrafları

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Diğer Haberler

Sosyal Medya


 

KÖŞE YAZARLARI


Çok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Srt Programlarımız