SRT Yayın Akışı - 19.08.2019
Son Dakika

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER ÇANAKKALE’DE17 Nisan 2018 - 10:08, Salı

Haberin Fotoğrafları

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından yürütülen “ Biz Bir Milletiz” projesi kapsamında Sakarya Üniversitesinde okuyan misafir öğrenciler Çanakkale’yi ziyaret etti.

Çanakkale ziyareti ile ilgili açıklama yapan Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Cahit Öner; Biz Bir Milletiz Projemiz kapsamında Çanakkale’yi ve tarihi yarımadayı gezdik. Ümmetin renklerinden 90 Uluslararası öğrencimizle gerçekleştirdiğimiz bu projede Osmanlı askerleriyle birlikte sırt sırta savaşan farklı coğrafyalardan birçok müslümanın emperyalist sömürgecilere karşı bu mücadelede şehit olduklarını  ve askerlerimizle yan yana yattıklarını müşahede ettik şeklinde konuştu.

Öner, ülkemizi, şehrimizi okumak için tercih eden öğrencilere ev sahipliği yapmak, onları tanımak, birbirleriyle kaynaştırmak, eğitim ve öğretim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri maddi ve manevi ihtiyaçların çözümüne ortak olmak ve ülkemizde edindikleri birikimleri farklı coğrafyalara taşıyabilecek vasıflı insanlar olabilmelerine katkı sağlayabilmek amacıyla kurulan bir sivil toplum kuruluşuyuz. Uluslararası Öğrenci algısının kamuoyunda sağlıklı bir şekilde yerleşmesi için çalışmak, Uluslararası Öğrencilerin eğitim, sağlık, oturum izni konularındaki sıkıntılarıyla ilgilenmek ve bu sıkıntıların çözümü için devlet kurumlarıyla işbirliği yapmayı kendimize misyon olarak belirledik dedi.

Her yıl düzenli olarak Kent Meydanında yapılan Uluslararası Öğrenci Buluşmasına da değinen Öner; Bu yıl 11. sini düzenleyeceğimiz Uluslar arası öğrenci Buluşmamızı Kent Meydanının restorasyon sürecine girecek olması sebebiyle Agora AVM’de yapma kararı aldık. Onlarca ülkenin sosyal kültürel coğrafi ve siyasi yapısının anlatılacağı, ülke malzemeleri ve yöresel danslar ile zenginleştirilecek olan programımız gün boyu sürecek. Sakaryalı tüm halkımızı bekleriz diye vurguladı. Saim İŞÇİ

Bu haber toplam 230 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.
KÖŞE YAZARLARI

Sosyal MedyaÇok Okunanlar

  1. Bugün
  2. Dün
  3. Bu Hafta
  4. Bu Ay

----

E-Posta Listesi

Adınız E-Postanız

Arama


Arşivde Ara


 

Evren TV Programlar

okur